Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
int mystrlen(char *string) { int i = 0; while (string[i] != '\0') i++; return i; }
#include <stdio.h> #define mystrlen(str,a) while(str[a]!='\0') a++; int main(){ char str[10]; scanf("%s", str); int i = 0; mystrlen(str,i); printf("%d\n", i); return 0; }
i+1
'.
tvoje vysvetlenie nie je scestne, no treba brat do uvahy aj pripad, kedy by clovek pytajuci sa na otazku v roznych forach po zisteni spavneho riesenia napisal na vsetky fora, na ktorych sa pytal .. tym padom vlastne nezneuziva fora .. daju sa najst (aj tu na abclinuxu) prispevky, kde sa clovek pyta a sam si aj odpoveda .. ci uz nasiel tu odpoved sam, alebo mu pomohli na inych forach, to uz nezalezi .. ide o to, aby sme si pomahali..To ale stále ještě neřeší ten problém, že se tím jeho dotazem budou lidi pravděpodobně zabývat i přesto, že nějká část už je někde vyřešená. Pochybuju o tom, že by dotyčný tazatel promptně každou odpověď z jednoho fóra kopíroval na druhé.
Když už jsme u toho, jak měla pomoci tazateli *vaše* reakce?Je zrejme, ze s tymto problemom patrne nijako. Dolezite je, ze cele toto vlakno bolo zalozene niekym, koho sice obtazuje citat tu istu otazku v dvoch forach, ale uz ho neobtazuje pisat prispevok, v ktorom fnuka nad tymto svojim osobnym problemom, ktory si sposobil len on sam. Takze ano, moje prispevky v tomto vlakne su rovnako neuzitocne ako tie Tvoje. Rozdiel je ten, ze ten Tvoj prispevok bol pricinou, tie moje a vsetkych dalsich su dosledkom.
#define MYSTRLEN(s) strlen(s)Škoda že nejdou udělat rekurzivní makra, hned bych pro tebe měl jednu akademicky ukázkovou udpověď. btw, v původní funkci:
const char *string
by bylo lepší; také by místo while
šlo použít for
, možná by to bylo přehlednější, ale je to věc názoru.
Tiskni
Sdílej: