abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek


    Dotaz: Spuštění widgetu z hlavního okna

    12.9.2008 00:20 pifko
    Spuštění widgetu z hlavního okna
    Přečteno: 277×
    Zdravím,

    S qt4 si hraju celkem krátce, ale nikde nemůžu příjít na následující. V QtDesigneru si udělám hlavní okno (MainWindow). V něm mi vše funguje jak má. Pak si vytvořím Widget (formulář), ten si naimportuju do hlavního programu, ale už nevím, jak ho z MainWindow mám spustit (zobrazit). Omlouvám se za tenhle asi stupidní dotaz, ale nikde to nemůžu nalézt. Díky

    Odpovědi

    bazil avatar 12.9.2008 01:02 bazil | skóre: 33 | blog: sluje | Miroslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spuštění widgetu z hlavního okna
    mno možná by bylo super uvést, o jaký programovací jazyk se jedná ... na c++ jsem schopen určitě odpovědět a možná i na python a pyqt4 ...
    12.9.2008 01:06 dfsfsfs
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spuštění widgetu z hlavního okna
    Moc nerozumim otazce, snad jde o umistovani widgetu do layoutu? Layout Classes
    Fuky avatar 12.9.2008 03:12 Fuky | skóre: 52 | blog: 4u
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spuštění widgetu z hlavního okna

    Chtělo by to více přiblížit co vlastně chceš. Příklad jak to přibližně máš. Máš definici window.ui a form.ui. Ve fci main() voláš zobrazení window a zároveň chceš zobrazit i form. Ten zobrazíš stejně jako window:

        QWidget *form_widget = new QWidget;
        Ui_Form form_ui;
        form_ui.setupUi(form_widget);
    
        form_widget->show();
    

    Nebo ho chceš zobrazit kliknutím na tlačítko ve window? Pak opět použiješ předchozí kód, jen ho vložíš do fce, která se zavolá po kliknutí na tlačítko. (Signals and Slots)

    12.9.2008 10:26 pifko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spuštění widgetu z hlavního okna
    Ááá, omlouvám se. Psal sem to pozdě v noci a byl sem trochu unaven. Jedná se o python. Trochu blíže to popíšu. Qt designeru si vytvořím hlavní okno. Teď nemám po ruce můj kód, ale dejme tomu že by to bylo něco takového (stáhnuto z netu):
    # -*- coding: utf-8 -*-
    
    # Form implementation generated from reading ui file 'untitled.ui'
    #
    # Created: Wed Dec 05 14:22:22 2007
    #      by: PyQt4 UI code generator 4.3.1
    #
    # WARNING! All changes made in this file will be lost!
    
    import sys,urllib
    from PyQt4 import QtCore, QtGui
    data = urllib.urlopen("http://www.google.com/")
    yazdir = data.read()
    
    class Ui_MainWindow(object):
        def setupUi(self, MainWindow):
            MainWindow.setObjectName("MainWindow")
            MainWindow.resize(QtCore.QSize(QtCore.QRect(0,0,640,800).size()).expandedTo(MainWindow.minimumSizeHint()))
    
            self.centralwidget = QtGui.QWidget(MainWindow)
            self.centralwidget.setObjectName("centralwidget")
    
            self.textBrowser = QtGui.QTextBrowser(self.centralwidget)
            self.textBrowser.setGeometry(QtCore.QRect(0,0,640,800))
            self.textBrowser.setObjectName("textBrowser")
            self.textBrowser.setOpenExternalLinks(True)
            MainWindow.setCentralWidget(self.centralwidget)
    
            self.menubar = QtGui.QMenuBar(MainWindow)
            self.menubar.setGeometry(QtCore.QRect(0,0,623,21))
            self.menubar.setObjectName("menubar")
            MainWindow.setMenuBar(self.menubar)
    
            self.statusbar = QtGui.QStatusBar(MainWindow)
            self.statusbar.setObjectName("statusbar")
            MainWindow.setStatusBar(self.statusbar)
    
            self.retranslateUi(MainWindow)
            QtCore.QMetaObject.connectSlotsByName(MainWindow)
    
        def retranslateUi(self, MainWindow):
            MainWindow.setWindowTitle(QtGui.QApplication.translate("MainWindow", "Tarayıcı", None, QtGui.QApplication.UnicodeUTF8))
            self.textBrowser.setHtml(yazdir)
    
    if __name__ == "__main__":
        import sys
        app = QtGui.QApplication(sys.argv)
        MainWindow = QtGui.QMainWindow()
        ui = Ui_MainWindow()
        ui.setupUi(MainWindow)
        MainWindow.show()
        sys.exit(app.exec_())
    A já bych potřeboval, aby po stisknutí tlačítka (které v tomhle příkladě není) se zobrazil další formulář (který si opět vytvořím v qt designeru). Ten vypadá třeba takhle (opět příklad):
    # -*- coding: utf-8 -*-
    
    # Form implementation generated from reading ui file 'f_chat2.ui'
    #
    # Created: Mon Apr 28 10:29:07 2008
    #      by: PyQt4 UI code generator 4.3.3
    #
    # WARNING! All changes made in this file will be lost!
    import sys
    from PyQt4 import QtCore, QtGui
    from PyQt4.QtCore import * 
    from PyQt4.QtGui import *  
    
    class Ui_Form(object):
        def setupUi(self, Form):
            Form.setObjectName("Form")
            Form.resize(QtCore.QSize(QtCore.QRect(0,0,478,395).size()).expandedTo(Form.minimumSizeHint()))
    
            self.button_envoyer = QtGui.QPushButton(Form)
            self.button_envoyer.setGeometry(QtCore.QRect(350,310,101,31))
            self.button_envoyer.setObjectName("button_envoyer")
    
            self.txt = QtGui.QLineEdit(Form)
            self.txt.setGeometry(QtCore.QRect(20,310,321,31))
            self.txt.setObjectName("txt")
    
            self.fenetre = QtGui.QTextEdit(Form)
            self.fenetre.setGeometry(QtCore.QRect(20,30,321,261))
            self.fenetre.setObjectName("fenetre")
    
            self.retranslateUi(Form)
            QtCore.QObject.connect(self.button_envoyer,QtCore.SIGNAL("clicked()"),self.copier_txt)
            QtCore.QMetaObject.connectSlotsByName(Form)
    
        def retranslateUi(self, Form):
            Form.setWindowTitle(QtGui.QApplication.translate("Form", "Form", None, QtGui.QApplication.UnicodeUTF8))
            self.button_envoyer.setText(QtGui.QApplication.translate("Form", "envoyer", None, QtGui.QApplication.UnicodeUTF8))
    
        def copier_txt(self): 
            ch = self.txt.text() 
            ch = unicode(ch, 'UTF-8') 
            self.fenetre.setText("C>")
            self.fenetre.append(QString(ch)) 
            self.txt.clear()  
    
    V tomhle formuláři bych potřeboval vybrat položku ze seznamu a tu pak předat při návratu zpět do hlavního okna (ale s tim už se poperu). Teď mi jde o to zobrazení formuláře. Díky
    Fuky avatar 12.9.2008 10:42 Fuky | skóre: 52 | blog: 4u
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spuštění widgetu z hlavního okna
    No teď už je nám jasné co potřebuješ. Asi jsi si nevšiml řešení nebo na něm něčemu nerozumíš?
    12.9.2008 10:49 pifko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spuštění widgetu z hlavního okna
    Ha. Máš pravdu, přečetl sem si jen první dvě odpovědi. Díky moc, doma to vyzkouším a dám vědět.
    Fuky avatar 12.9.2008 13:00 Fuky | skóre: 52 | blog: 4u
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spuštění widgetu z hlavního okna

    Možná se Ti bude hodit příklad:

    #!/usr/bin/python
    # -*- coding: utf-8 -*-
    
    import sys
    from PyQt4.QtCore import *
    from PyQt4.QtGui import *
    from ui_window import *
    from ui_form import *
    
    class Window(QMainWindow, Ui_MainWindow):
        def __init__(self, form):
            QMainWindow.__init__(self)
    
            self.setupUi(self)
            self.connect(self.pushButton, SIGNAL("clicked()"), form.show)
    
    if __name__ == "__main__":
        app = QApplication(sys.argv)
    
        form = QWidget()
        form_ui = Ui_Form()
        form_ui.setupUi(form)
    
        window = Window(form)
        window.show()
    
        sys.exit(app.exec_())
    

    12.9.2008 14:35 pifko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spuštění widgetu z hlavního okna
    Naprostá paráda. Tisíceré díky

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.