abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 20:22 | Humor Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 19:11 | Zajímavý software

    Byl představen webový prohlížeč Brow6el, běžící v terminálu. Pro prohlížení webu je využit Chromium Embedded Framework, vyrendrovaná webová stránka je následně zobrazena v terminálu převodem na sixely pomocí knihovny libsixel. Brow6el se ovládá modálním klávesnicovým rozhraním, inspirovaném populárním textovým editorem Vim. Demonstrační video s ukázkou používání.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    2.1. 23:00 | IT novinky

    Společnost Pebble představila (YouTube) chytré hodinky Pebble Round 2. S kulatým e-paper displejem, s open source PebbleOS a vydrží baterie přibližně dva týdny. Předobjednat je lze za 199 dolarů s plánovaným dodáním v květnu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    2.1. 14:22 | Humor

    Na novoroční inauguraci starosty New Yorku Zohrana Mamdaniho bylo zakázáno si s sebou přinést Raspberry Pi anebo Flipper Zero. Raspberry Pi i Flipper Zero jsou explicitně uvedeny v seznamu zakázaných věcí jak na na veřejné pozvánce, tak i na oficiálních stránkách města.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 37
    2.1. 11:33 | Nová verze

    OpenTTD (Wikipedie), tj. open source klon počítačové hry Transport Tycoon Deluxe, byl vydán v nové stabilní verzi 15.0. Přehled novinek v seznamu změn a také na YouTube. OpenTTD lze instalovat také ze Steamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    2.1. 11:11 | Nová verze

    Správce oken IceWM byl vydán ve verzi 4.0.0, která např. vylepšuje navigaci v přepínání velkého množství otevřených oken.

    |🇵🇸 | Komentářů: 4
    2.1. 01:33 | Zajímavý projekt

    Od 1. ledna 2026 jsou všechny publikace ACM (Association for Computing Machinery) a související materiály přístupné v její digitální knihovně. V rámci této změny je nyní digitální knihovna ACM nabízena ve dvou verzích: v základní verzi zdarma, která poskytuje otevřený přístup ke všem publikovaným výzkumům ACM, a v prémiové zpoplatněné verzi, která nabízí další služby a nástroje 'určené pro hlubší analýzu, objevování a organizační využití'.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 5
    1.1. 16:44 | IT novinky

    S koncem roku 2025 skončila standardní podpora operačního systému HP-UX (Hewlett Packard Unix).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    1.1. 14:33 | Nová verze

    K 1. lednu 2026 končí 70leté omezení majetkových autorských práv děl autorů zesnulých v roce 1955, viz 2026 in public domain. V americkém prostředí vstupují do public domain díla z roku 1930, viz Public Domain Day.

    |🇵🇸 | Komentářů: 8
    31.12. 15:00 | Nová verze

    Všem vše nejlepší do nového roku 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (0%)
     (4%)
     (0%)
     (13%)
     (35%)
     (8%)
     (6%)
     (6%)
     (15%)
     (29%)
    Celkem 95 hlasů
     Komentářů: 2, poslední dnes 01:06
    Rozcestník

    Dotaz: invalid conversion from ‘int’ to ‘void*’

    21.9.2008 10:46 PetrHL | skóre: 17 | blog: petr_h | Neratovice
    invalid conversion from ‘int’ to ‘void*’
    Přečteno: 534×
    Dobry den,

    mam tu openSuse 11.0 a snazim se zkompilovat program TrustedQSL. Na strance http://packages.qa.debian.org/t/trustedqsl.html jsem stahl originalni zdrojaky a patch, ktery jsem na zdrojaky aplikoval. Program pouziva knihovny wxWindows. V Debianu je verze 2.6. V novem openSuse je verze 2.8. Kompilace spadne s chybou:

    make[1]: Entering directory `/home/ok2cqr/tmp/TrustedQSL-1.11' if g++ -DHAVE_CONFIG_H -I. -I. -I. -Wall `"/usr/bin/wx-config" --cxxflags` -I/usr/include -I/usr/include -I/usr/include -g -O2 -MT tqsl.o -MD -MP -MF ".deps/tqsl.Tpo" -c -o tqsl.o tqsl.cpp; \ then mv -f ".deps/tqsl.Tpo" ".deps/tqsl.Po"; else rm -f ".deps/tqsl.Tpo"; exit 1; fi
    In file included from tqslwiz.h:31, from tqsl.cpp:40:
    certtree.h: In member function ‘CertTreeItemData* CertTree::GetItemData(int)’:
    certtree.h:51: error: invalid conversion from ‘int’ to ‘void*’
    certtree.h:51: error: initializing argument 1 of ‘wxTreeItemId::wxTreeItemId(void*)’

    radek 51 v certtree.h je:

    CertTreeItemData *GetItemData(int id) { return (CertTreeItemData *)wxTreeCtrl::GetItemData(id); }

    Moje znalost C a C++ je velmi spatna. Vim co ta chyba znamena, ale vubec netusim jak to v tom zdrojaku opravit. Muzete mi prosim poradit?

    Dekuji za pripadnou pomoc.

    Petr
    "Do, or do not. There is no 'try.'" -- Jedi Master Yoda | CQRLOG | CQRPROP | HamQTH | Domů

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    21.9.2008 12:32 luky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: invalid conversion from ‘int’ to ‘void*’
    Jednak nevim, jestli vam debiani patche na opensuse nejak pomohou, a pak je potreba wxWidgets kompatibilni s verzi 2.4, coz asi vase verze neni. Nicmene i 2.8 porad ma volby pro kompilaci kompatibilni s 2.4, tak si muzete udelat vlastni build (ale mozna by bylo lepsi zkusit primo 2.4 misto kompatibility ve vyssich verzich) a proti nemu pak kompilovat TrustedQSL.
    21.9.2008 12:46 PetrHL | skóre: 17 | blog: petr_h | Neratovice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: invalid conversion from ‘int’ to ‘void*’
    Ja bych to prave potreboval zkompilovat s novou verzi 2.8. Pak vytvorim rpm balicek pro openSuse, ktery si pak budou nainstalovat ostatni uzivalate TrustedQSL. Nekteri tezko zvladnou kompilaci proti verzi 2.4 :-(.

    Petr
    "Do, or do not. There is no 'try.'" -- Jedi Master Yoda | CQRLOG | CQRPROP | HamQTH | Domů
    Fuky avatar 21.9.2008 13:52 Fuky | skóre: 52 | blog: 4u
    Rozbalit Rozbalit vše Re: invalid conversion from ‘int’ to ‘void*’

    V případě, že to chceš kompilovat s novou verzí knihovny, tak se připrav na to, že tohle může být pouze jedna z mnoha změn ve verzi 2.8 oproti 2.4 a Ty je všechny budeš muset opravovat...

    Nebylo by lepší rovnou k TrustedQSL přikompilovat verzi 2.4, binárka bude sice trochu větší, ale nebudeš muset vytvářet patch, pro verzi 2.8.

    21.9.2008 19:11 PetrHL | skóre: 17 | blog: petr_h | Neratovice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: invalid conversion from ‘int’ to ‘void*’
    To by bylo skvele reseni ale bohuzel nevim jak na to.

    Uz jsem se nejak prokousal upravami pro verzi 2.8. Program chodi dokud nenaimportuji certifikat. Po naimportovani program zmrzne. Mrzne i pri startu s naimportovanym certifikatem. Takze asi budu muset zkoumat. Ale zkompilovat to staticky by bylo take reseni. Je tam sice vice zavislosti ale staticky by to bylo nejlepsi. Jak to udelat?

    Diky za rady.

    Petr
    "Do, or do not. There is no 'try.'" -- Jedi Master Yoda | CQRLOG | CQRPROP | HamQTH | Domů
    22.9.2008 08:34 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: invalid conversion from ‘int’ to ‘void*’
    Podľa dokumentácie je wxTreeCtrl::GetItemData deklarované ako
    wxTreeItemData* GetItemData(const wxTreeItemId& item) const
    Tipujem, že sa kompilátor sťažuje na to, že miesto

    const wxTreeItemId& item

    sa tam posiela

    int id

    Je otázne ako to riešiť. Môžeš to skúsiť pretypovať

    ...wxTreeCtrl::GetItemData((wxTreeItemId)id);

    Môžeš skúsiť pátrať po tom, či TrustedQSL má fungovať s tou verzou wxWidgets, ktorú máš (a teda či platí tá deklarácia, ktorá je v tej dokumentácii). Alebo môžeš skúsiť nechať to prejsť pre-processorom a pozrieť čo tam vlastne má byť:
    g++ -DHAVE_CONFIG_H -I. -I. -I. -Wall `"/usr/bin/wx-config" --cxxflags` -I/usr/include -I/usr/include -I/usr/include -E -MT tqsl.o -MD -MP -MF ".deps/tqsl.Tpo" -c -o tsql.txt tqsl.cpp
    - a potom pozrieť do tsql.txt a nájsť ako vlastne vyzerá tá definícia GetItemData v CertTree a ako vyzerá GetItemData vo wxTreeCtrl.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 22.9.2008 13:13 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: invalid conversion from ‘int’ to ‘void*’
    Jenže tady nejde o funkci GetItemData, ale o konstruktor wxTreeItemId :-)
    Řešení 1× (PetrHL (tazatel))
    22.9.2008 13:37 PetrHL | skóre: 17 | blog: petr_h | Neratovice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: invalid conversion from ‘int’ to ‘void*’
    Vyřešeno. Pomohl mi s tím na #wxWidgets David Hart. TrustedQSL lze zkompilovat a chodí. Problémů tam bylo několik ale tento byl asi nejhorší.
    Opravená řádka vypadá takto:

    CertTreeItemData *GetItemData(wxTreeItemId id) { return (CertTreeItemData *)wxTreeCtrl::GetItemData(id); }

    Díky všem za rady a trpělivost.

    Petr
    "Do, or do not. There is no 'try.'" -- Jedi Master Yoda | CQRLOG | CQRPROP | HamQTH | Domů

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.