Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, když v Javě vytvářím program a na počátku se rozhoduji mezi dvěma programy (2 soubory), jak spustit z Main.Java soubor editace.Java nebo test.Java?
Neznám ten konkrétní příkaz a nějak se mi nedaří ho vygooglit.
Scanner sc = new Scanner(System.in);
int i = sc.nextInt();
switch (i){
case 1:
Spusteni souboru editace.Java
break;
case 2:
Spusteni souboru test.Java
break;
default:
System.out.println("Spatne zadani");
}
Spěchá.
Děkuji
EwanS
http://www.javaworld.com/javaworld/jw-12-2000/jw-1229-traps.html
http://www.javaworld.com/javaworld/javaqa/1999-06/01-outside.html
Ten prvý link dosť obšírne rozoberá spúšťanie externých aplikácií, ten druhý zas spúšťanie Java programu ako nový proces.Mám soubor Main.Java a z něj chci spustit Edit.Java nebo Test.Java
Dík za odpověď
Oba dva jsou grafický formuláře
Frame
, do neho vhodne umiestnit widgety a nakoniec ho zobrazit, tak?
ten už mám vytvořenej, jako novej soubor, aspon teda doufám...ted ho chci pomocí Javy spustit...
tady to je celý:
disk.jabbim.cz/ewans50@jabbim.cz/Testvysl3.tar.gz
Runtime.exec("java editace")
. Je potřeba spustit program java
, ale to by mělo být zřejmé.
2. Neoddělovat to do dvou různých programů (plus třetího spouštěcího), ale nechat metodu main()
jenom jednu a v ní na základě vstupu pokračovat příslušným způsobem, zde vytvořit ten který Frame
atd. (Když na to přijde, ani by nevadilo, kdyby každý program šel kromě toho spustit i zvlášť.)
Pokud píšete v Javě procedurálně, tak raději nepište další třídy a vše pište v hlavní třídě. Testujte vstup a podle něj volejte dané metody. Předpokládám, že jste si vytvořil několik tříd s main metodami, které následně chcete volat. V tomto případě je přepište do metod do hlavní třídy Vaší aplikace, pokud nedisponujete znalostmi OOP.
Tiskni
Sdílej: