Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dobrý den, mám aplikaci napsanou v QT4 a 32 bitový systém. Potřeboval bych dvě věci:
1. Spustit tuto aplikaci na počítači s 64 bitovým systémem, kde je pouze QT3 a nemám root přístup.
2. Spustit tuto aplikaci na Windows, kde není nainstalované QT.
Neporadil by někdo, jak to nejlépe provést? Děkuji Radim
S 64-bit systemem ti moc neporadim, ale na widlich staci do adresare s tvym exe souborem nakopirovat Qt knihovny pro vsechny moduly, ktere jsi z Qt pouzil (core, gui, network, xml...) a navic jednu malou knihovnu mingwm10.dll, kterou najdes, kdyz si Qt4 nainstalujes nebo nekde na netu.
Takovy balik pak pujde spustit i na widlich bez instalace celeho Qt baliku. Doporucuju ale behem instalace nejak otestovat, zda dane knihovny uz nahodou v systemu nejsou...
a navic jednu malou knihovnu mingwm10.dll, kterou najdes, kdyz si Qt4 nainstalujes nebo nekde na netu.
Ne všichni kompilují QT aplikace na Windows pomocí minGW... Pokuď si program a QT skompilujete pomocí nějakého "nativního" kompilátoru (Visual studio), tak tahle knihovna není nutná.
To je mozne, v tom pripade tu knihovnu vubec nenajde.
BTW, nebyla integrace Qt do Visual Studia dostupna jen pro uzivatele komercni licence? Kdysi jsem se pokousel cele nekomercni Qt zkompilovat pomoci nmake, ale vzdy se to na necem zarazilo, takze nechapu, ze se s tim chce nekomu drbat
BTW, nebyla integrace Qt do Visual Studia dostupna jen pro uzivatele komercni licence?
Jestli si to dobře pamatuju, tak do verze QT 4.3 ano, ale existoval patch, kterej umožnil skompilovat i GPL verzi QT pomocí nmake. Od verze 4.4 to ale funguje "out-of-the-box".
Kdysi jsem se pokousel cele nekomercni Qt zkompilovat pomoci nmake, ale vzdy se to na necem zarazilo, takze nechapu, ze se s tim chce nekomu drbat
"Slušnej" SW by (na Windows obzvlášť) neměl záviset na žádných zbytečných knihovnách. Navíc jsou IMHO s minGW nějaký licenční problémy.
Díky za odpovědi. O tom statickém linkování jsem si něco našel, ale není mi úplně jasné, jak přesně to funguje a jak to provést. To pak ten program bude 32 bitový i 64 bitovém systému? Co se týče rad na Windows, tak nevím jak vytvořit ten exe soubor (Windows nemám). Ideální by bylo, kdybych prostě mohl vše potřebné naházet do jednoho adresáře a pak by stačilo něco jako ./configure, make, make install, případně nějaká obdoba na windows. Je něco takového možné? Nebo lze se tomu aspoň nějak přiblížit? Za jakékoliv nakopnutí budu vděčný.
Díky všem za rady, nakonec jsem to tedy vyřešil pro linux staticky a pro windows skompilováním a přihozením knihoven (v mém případě byla potřeba i mingwm10.dll).
Návody podle kterých jsem postupoval:
doc.trolltech.com/4.5/deployment.html
doc.trolltech.com/4.5/deployment-x11.html
doc.trolltech.com/4.5/deployment-windows.html
Tiskni
Sdílej: