Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.
Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi 2023.05. Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.
Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu pro jednodeskové počítače na platformě ARM, byl vydán ve verzi 23.05. Přehled novinek v Changelogu.
Minulý týden proběhla openSUSE Conference 2023. Mimo jiné bylo oznámeno přejmenování systému MicroOS Desktop. MicroOS Desktop GNOME byl přejmenován na openSUSE Aeon a MicroOS Desktop Plasma na openSUSE Kalpa.
Thom Holwerda z OSnews si všímá, že vývoj operačního systému MINIX je prakticky mrtvý. Jeho hlavní autor, Andrew Tanenbaum, formálně odešel do důchodu v roce 2014 a příspěvky do kódu v následujících letech vůbec ustaly. Stav projektu shrnuje diskuze z roku 2020. Sice vyšlo najevo, že Intel používal MINIX v Management Engine, ale změny nezveřejňoval.
Zdravim. mam takovy problem je vubec mozne a popripade jak to zaridit aby mi perl skript cekal jako daemon a cetl data z pojmenovane roury ? Jde mi o to aby vse co spadne z jedne strany do roury z druhe strany vpadlo do toho skriptu a ten si tenhle vstup precte a zpracuje a bude cekat na dalsi vstup. Jak vyresit tenhle skript. hledam, ale nemuzu nic najit. asi hledam spatne. Prosim o nakopnuti. Diky za radu.
Pokud by místo pojmenované roury mohl být síťový port, lze využít klasický inet démon. Tvůj skript jen čte ze stdin a zapisuje na stdout, spouštění skriptu a předávání dat již zařizuje inet démon, viz man inetd. Dělal jsem takto i služby ve windows na cygwinu :)
sitovy daemon nelze pouzit. to bych neresil potom touhle berlickou.
Pokud jde o to, aby ten skript běžel jen jednou (např. si udržuje nějaké globální proměnné), pak by přeci mělo stačit číst v perlu ze stdin, zapisovat na stdout a spustit s přesměrování vstupu/výstupu z/do pipy. Možná jsem to nepochopil, ale trochu nevidím ten problém.
jde o to aby ten skript bezel neustale a cekal na dalsi a dalsi vstupy. funguje to asi takhle
program loguje do pipe -----------> pojmenovana roura ----------------------> skript, ktery posloucha a zpracovava vstupy, ktere padaji do roury
Když bude číst v nekonečné smyčce, tak po spuštění bude běžet stále. Když jej budeš spouštět v nekonečné smyčce, po shození zase najede, dokud nezabiješ shell té smyčky.
tohle jsem uz poresil, ale jak by asi mel vypadat radek v perlu, ktery si prijme ten vstup pokud jej ctu ze STDIN tak mi to nic nepise
skript vypada asi takhle
#!/usr/bin/perl -w my $FILE = '/var/log/pokus.log';
open(LOG, ">>$FILE");
while() {
$vstup = <STDIN>;
print LOG "$vstup\n";
} close LOG;
a spoustim jej takhle
./skript.pl < pojmenovana_roura
Nicmene pokud do roury dopadnou nejake vstupy do souboru pokus.log se mi nic nezapise. Ale kdyz pouziji prikaz cat pojmenovana_roura, tak se mi data z ni zobrazuji na STDOUT. Delam nekde chybu ?
#!/usr/bin/perl
use warnings;
use strict;
my $FILE = '/var/log/pokus.log';
open(my $LOG, ">>$FILE") or die "Cannot open $FILE: $!";
select((select($LOG),$|=1)[0]); # Toto je dulezity radek - vypnout bufrovani vystupu
while() {
my $vstup = <>;
next unless defined $vstup;
print $LOG $vstup;
}
close $LOG;
super to bylo presne ono. diky za namet. se zbytkem si jiz poradim.
open(my $log, '>>', $FILE); $log->autoflush(0);...a pak všude používat
$log
místo LOG
Pak máte další problém s tím nekonečným cyklem. Pokud skončí zapisující proces, budete dostávat EOF, a Váš skript se zacyklí na 100% CPU. Buď chcete v tom případě program ukončit, nebo čekat na další vstupy, ale s nějakou prodlevou, abyste nežral CPU (nevím, jestli se nemusí v tomto případě roura zavřít a znovu otevřít).
Jinak dotaz se jmenuje perl skript jako daemon, chcete tedy aby se program choval jako démon, tj. běžel bez terminálu a na pozadí?
presne tak jedna se mi o to aby bezel na pozadi a pouze zpracovaval data, ktera protecou rourou
Tiskni
Sdílej: