Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Chtel bych se optat, existuje nejake reseni pro problemy s "nestavovosti" HTTP, tedy knihovna/framework ktery za me vyresi problemy se session/cookie apod na ktere bych mohl stave rozne aplikace, ktery vyzaduji interakci a rozliseni konkretniho uzivatele, nemyslim ted konkretne e-shop apod, ale nejake obecne pouziti.
Idealne aby se to dale rozumne aktualizovat kdyz se v tom objevi napr. bezpecnosti chyba...atd.
Diky za info.
Tady o tom něco ví: STFW
Není na to potřešba knihovna, sezení jsou přímo součástí PHP:
len dodám že štandardné rozhranie php pre prácu zo sessions za moc nestojí.
http://pear.php.net/search.php?q=session&in=packages&x=0&y=0
Aha, mno ja mel na mysli neco trochu chytrejsiho neco ve style
aby neustale nemusel opisovat if (empty($_SESSION[ ... , neco co by mi pomohlo pracovat s promenyna mezi strankami, kdyz je oznamcim ze tyto chci uchovat, pomoc s identifikaci uzivatele, loginu, uchovani nejakych dat apod ..., ale asi to clovek bude muset udelat sam.
Tiskni
Sdílej: