V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
var validchars = new RegExp("[ A-Za-z0-9&,.-]");ale nepostihuje to diakritiku. Také jsem zkoušel [[:alnum:]], ale s tím jsem v JavaScriptu nepochodil. Vypisovat všechny znaky přicházející v úvahu se nelíbí. Napadá vás nějaké šikovné řešení? Díky
pattern = /^[ a-zA-Z0-9 ěščřžýáíéúůĚŠČŽÝÁÍÉÚďĎťŤńŇóÓ]+$/;
. Ještě by to šlo řešit negací, tedy zápisem, které znaky nesmí řetězec obsahovat.
\S
(match vše, jen ne whitespace), případně \s
(match whitespace).
var validchars = new RegExp("\\S");
Navíc to vypadá, že není implementace jako implementace - na Win a v IE mi [a-žA-Ž] obsáhne i diakritiku, na Linuxu a FF žádná změna..
'\s' resp. '\S' je urcite to co hladas zaroven to este musis skombinovat tak, aby nefiltroval znak medzera ' '.
a uchylnosti typu [a-ž] radsej uz nikdy nepouzivaj rozne platformy pouzivaju rozne codepage kvoli tomu ti to pod Linuxami nejde (nema to nic spolocne s FF) - subor je v inom kodovani a miesto ž tam je nieco uplne ine...
O tú kódovú stránku tam ani tak nejde. Ide skôr o to, že pre písmená, ktoré nie sú z ascii neexistujú štandardizované sekvencie. V ASCII to funguje proste preto, že tam ide a--z za sebou. Ale napríklad ak máš kódovanie a--z%#@$@á--ž, tak ti [a-ž] odchytí aj znaky, ktoré si vôbec neplánoval (čím chcem povedať, že je dosť možné, že mu to nefunguje ani tom windowse, ak nemá nejakou náhodou zázračnú znakovú stránku). Na rovnaký problém by si narazil, keby si spravil [A-z] v nádeji, že matchneš veľké aj malé písmená naraz (a naivnom [a-Z] ani nehovoriac) V každom prípade máš pravdu, že používať by sa to nemalo, ak človek nevie presne, čo robí
Tiskni
Sdílej: