Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.
Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi 2023.05. Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.
Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
Zdravím všechny.
Mám tady další, pro mě dosti oříšek.
Potřebuji v programu vykonat určitou akci vždy v daný čas. Potíž je, že se akce má opakovat každou celou hodinu.
Nyní mám použito nešťastné řešení, navázané na jinou akci, něco takového:
my %dttime = ();
my ($sec,$min,$hour,$mday,$mon,$year,$wday,$yday,$isdst) = localtime(time);
$dttime{year } = sprintf "%04d",($year + 1900);
$dttime{mon } = sprintf "%02d",($mon + 1);
$dttime{mday } = sprintf "%02d",$mday;
$dttime{wday } = sprintf "%02d",$wday + 1;
$dttime{yday } = sprintf "%02d",$yday;
$dttime{hour } = sprintf "%02d",$hour;
$dttime{min } = sprintf "%02d",$min;
$dttime{sec } = sprintf "%02d",$sec;
$dttime{isdst} = $isdst;
if ($dttime{min} eq '00') {
print ":367: Je přesně $dttime{hour}:$dttime{min} hodin");
}
To celé je v sub on_public , tedy v reakcích na něco jiného a jestliže není zrovna po dobu trvání minuty 00 žádná akce požadována, výpis neproběhne.
Nyní co potřebuji...
Potřebuji, aby mi aplikace každou minutu kontrolovala aktuální čas a v celou hodinu vypsala přesný čas. Návaznost na akce v předchozím není nutná, snad ani žádoucí . Pokud by přesto musel výpis času zůstat navázán na jiné akce, je třeba ošetřit, aby se vypsal pouze jednou v každou celou hodinu, nyní se vypisuje u každé akce vždy po dobu trvání 00 minut .-) Moc díky všem
Řešení dotazu:
Viz níže, nejde mi o spuštění aplikace, ale o vykonání příkazu v 00. :o)
@list = ( [ time + 900, \&o_15_minut ], [ time + 3600, \&o_hodinu ], );ak používaš nejakú slučku s prerušením (napr
poll
), tak použi verziu s timeoutom (ten zabezpečí pravidelné prerušenie) a potom spusti všetky záznamy zo zoznamu, ktorý čas spustenia je menší alebo rovný ako aktuálny čas. Timeout použiť dynamický, rozdiel medzi aktuálnym časom a minimom zo zoznamu.
ak nie, tak skús alarm
pre výpočet času nasledujúcej udalosti skús Schedule::Cron::Events
Tiskni
Sdílej: