Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Řešení dotazu:
To samo o sobě nestačí. Vždyť jen pozice tečky v příkladu:
arečv mesj lavomargorp.
Chce to doplnit zadání. I tak to na mě dělá dojem, že ta rutina má převádět do malých písmen — viz počáteční písmenko věty. Pak to ale nebude pracovat obousměrně. Buď je špatně specifikace, nebo příklad. S tímhle materiálem se prostě nedá dělat…
s/\>/#/g2. Dokud je úspěšné (tj. provede se nenulový počet nahrazení), posunuj znak před značkou, kam patří, tj. ekvivalent:
s/(\w*)(\w)#(\w*)/\1#\3\2/g3. Odstraň značky:
s/#//gKonkrétní tvar regulárních výrazů se trochu liší podle jazyka a nahrazení se bude dělat nějakou funkcí/metodou, ale lze to takto udělat v čemkoli od sedu přes C po Javu.
Podivej se na tridu StringBuilder ze zakladniho baliku java.lang - jeji popis nades v JDKcku. Ta obsahuje metodu Reverse(). Coz by melo prakticky byt co hledas, jen to spravne pouzit ... . Navic je Stringbuilder optimalnim resenim - v pripade velkeho mnozstvi casto se menicich retezcu nebudes vytvaret stale nove instance, jako by tomu bylo v pripade Stringu.
public static String sifruj(String s){
StringTokenizer st = new StringTokenizer(s, " .:!?", true);
String result = "";
while (st.hasMoreTokens()){
result += (new StringBuilder(st.nextToken())).reverse();
}
return result;
}
$x = "Vcera jsem programoval."; $r = ""; while ($x =~ m/^([^A-Za-z]*)([A-Za-z]+)(.*)$/) { $r .= $1 . reverse($2); $x = $3; } $r .= $x; print "$r\n";
$x = "Vcera jsem programoval."; while ($x =~ s/^([^A-Za-z]*)([A-Za-z]+)(.*)$/$1 . reverse($2) . $3/e) { print "$x\n"; }vysledek
Vcera jsem programoval. arecV jsem programoval. Vcera jsem programoval. ...ale hlavni duvod proc jsem pouzil jenom m// je ze nevim na jaky urovni jsou RE v jave tak jsem to nechtel zbytecne komplikovat...
String novy_retazec = "";
String slovo;
[kym nie som na konci retazca]
slovo = "";
[kym nenarazim na koniec slova] //napr. medzera
slovo = [aktualne pismeno] + slovo;
novy_retazec += " " + slovo;
Alebo na prevracanie stringov použiť StringBuilder
Tiskni
Sdílej: