Po více než 7 měsících vývoje od vydání verze 6.8 byla vydána nová verze 6.9 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Gene bylo vybráno na počest amerického jazzového klavíristy Gene Harrise (Ray Brown Trio - Summertime).
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za listopad (YouTube).
Google Chrome 143 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 143.0.7499.40 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 13 bezpečnostních chyb.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,2 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,42 %. Procesor AMD používá 66,72 % hráčů na Linuxu.
Canonical oznámil (YouTube), že nově nabízí svou podporu Ubuntu Pro také pro instance Ubuntu na WSL (Windows Subsystem for Linux).
Samsung představil svůj nejnovější chytrý telefon Galaxy Z TriFold (YouTube). Skládačka se nerozkládá jednou, ale hned dvakrát, a nabízí displej s úhlopříčkou 10 palců. V České republice nebude tento model dostupný.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 25.11.1. Přehled novinek v Changelogu.
Byla vydána nová verze 15.0 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04 1.1 a 20.04 OTA-11. Vedle oprav chyb a drobných vylepšení je řešen také středně závažný bezpečnostní problém.
I letos vyšla řada ajťáckých adventních kalendářů: Advent of Code 2025, Perl Advent Calendar 2025, CSS Advent Calendar 2025, Advent of A11Y 2025, Advent of AI Security 2025, Advent of Agents (in Google) 2025, Advent of Svelte 2025, …
Bus 006 Device 002: ID 0403:6001 Future Technology Devices International, Ltd FT232 USB-Serial (UART) IC. příklad jsem stáhl z tldp příklad u mně funguje tak, že program přijme sigio, skočí do funkce, ale nevrátí se z ní, dokud nepošlu další znak následně vypíše, že bylo načteno -1 znaků a prázdný string>
received SIGIO signal. received SIGIO signal. string: long:-1Jak se to chová u Vás? kde hledat chybu? díky za pomoc
Ale jak se tak dívám na zdroják, tak mě moc nepřesvědčuje a možná by pomohlo najít si lepší příklad. Například ta řádka s #define _POSIX_SOURCE 1 by měla být před všemi těmi #include (jinak je tam zcela zbytečně) a navíc ten kód rozhodně není POSIX-compliant. Ale jak říkám, je to jen povrchní pozorování, do čtení sériového portu nevidím.
res = read(fd,buf,255);
buf[res]='\0';
printf("string:%c long:%d\n", buf[0], res);
Pokud provedete tohle s res==-1 tak si nejen zaděláte na průser ale ani nemůžete pořádně věřit tomu printfu.
Mimochodem -1 značí chybu, bylo by dobré se pokusit ji získat a vypsat.
Funguje Vám ten program bez aio?
Proč nepoužijete jednoduše select nebo poll? Aio je obecně považováno za výstřednost.
muzu vedet co je aio?asynchronní i/o
mam to brat jako doporuceni, ze jsou lepsi a podivat se na ne?ano
Tiskni
Sdílej: