Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
header()
a hned exit()
.
header()
přesměrovat je dobrý krok (jak psal Kit třeba i na sebe samu).md5(time() . $salt));
), tento „ticket“ si uložit na serveru (třeba jako session proměnnou) a současne ji dát do hidden input-u.$_POST
nemá obvykle význam, a ve vašem případě vůbec žádný, tyto proměnné jsou vytvořeny z uživatelem odeslaných dat a existují jen po dobu běhu skriptu (při opětovném odeslání jsou samozřejmě opět vytvořeny).
pošli registraci ajaxemAneb jak zavést JavaScript tam, kde HTML nabízí už 15 let jednoduché řešení.
odpověď ze serveru pak bude buď chybová hláška, nebo url na kterou se má pokračovatNo ale k tomu není potřeba Ajax, stačí normálně odeslat formulář a server vrátí buď chybu nebo redirect. Šangala podle mě JS nepotřebuje. Jinak pokud by to autor nepsal v čistém PHP, ale použil nějaký framework (pro začátek alespoň Nette Forms), tak si ušetří dost času s ověřováním, generováním chybových hlášek, vracením formuláře atd.
pokud je uživatel opravdu schonej zmáčknout odesílací čudlík formuláře dvakrát, tak to nepovažuju za problém aplikacepokud toto aplikace nezpracuje korektně, tak to jednoznačně problém aplikace je.
bude čučet jak puk co že se to stalo (a pak si přečte chybovou hlášku a odnaviguje se jinak)Ano bude pukem. Otázkou je jestli to je nebo není žádané. V kombinaci s přesměrováním, je kladena překážka na to dát „zpět“, takže je naznačeno „tudy ne“ a pokud se dozví „si puk, bo jsi neposlechl“ není nic špatného. Pokud je vhodné opakovaně zadávat, tak je daleko snazší, na stránce potvrzení, nabídnou “zadat další“.
Tiskni
Sdílej: