Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
mám aplikaci, která odesílá data na server. Potřeboval bych do ní implementovat mechanismus, který by mi automaticky identifikoval tento stroj. Původně jsem používal seriové číslo disku, ale to je momentálně nevyhovující.
Ideální by pro můj účel bylo získání seriového čísla procesoru. Chtěl jsem vyžít cat /proc/cpuinfo
, to ovšem ne vždy v položce "serial" vrátí hodnotu.
Co by jste mi navrhovali?
Řešení dotazu:
/var/lib/dbus/machine-id
- ostatně i proto jsem odkazoval na manuálovou stránku.
$ cat /etc/machine-id cat: /etc/machine-id: Adresář nebo soubor neexistuje
/sys/devices/virtual/dmi/id/
jediné použitelné, co nedá triviální odpovědi je chassis_asset_tag
a product_uuid
. Distribuce openSUSE 12.2 x64.
N/A N/AJe to dostatečně unikátní?
MB-1234567890
Prečo nie je možné ako identifikátor použiť MAC adresu tohto rozhrania, ktorá je priradená už od výroby a mala by byť globálne unikátna?A na základě této skvělé úvahy pak, když se změní hadrware, neustále přepisujeme MAC adresy počítačů, kde jsou nainstalované takové programy. Analogicky je snažší změnit MAC adresu než měnit tu registrovanou u internet providera. MAC adresa nic neznamená.
Klonovanie MAC adries medzi fyzickými počítačmi som v praxi ešte nevidel,Máš prostě štěstí, žes zatím nepotkal nic vázaného na MAC adresu. Já jsem toho pro změnu potkal dost.
to je prasáreňAno. A myslet si to, je asi tak všechno, co se s tím dá dělat. P.S.: Velmi zajímavý post, který ukazuje, že MAC adresy může být taky zapotřebí volit semi-náhodně a často měnit: http://article.gmane.org/gmane.linux.debian.freedombox.user/4419.
Tiskni
Sdílej: