Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Řešení dotazu:
typedef int (*funkce_t)();
struct {
char *jmeno;
funkce_t funkce;
} seznam[] = {
{
"haf", stekej,
},
};
a nasledne prochazet tohle a volat podle toho... je to teda spis C nez C++, ale hadam ze se to az tak lisit nebude (C++ se mozna nebude libit to deklarovani a definovani struktury i promenne v jednom)
std::map<std::string, void*>
std::map
nebývá hašovací tabulka. std::unordered_map
bývá.
void*No klidně bych tam spíš rval std::function<void()>, může to pak být i volání nějaký metody nějakýho objektu, lambda, ...
#include <iostream> #include <map> #include <unordered_map> #include <functional> #include <string> void stekej() { std::cout << "haf" << std::endl; } void mnoukej() { std::cout << "mňau" << std::endl; } class Jardik { public: void jardikuj(std::string const& oCem) { std::cout << "Jardíkuju o " << oCem << std::endl; } }; using Mapa = std::unordered_map<std::string, std::function<void()>>; //using Mapa = std::map<std::string, std::function<void()>>; int main(int argc, char **argv) { Jardik jardik; Mapa mapa{ {"haf", stekej}, {"mňau", mnoukej}, {"jardikujo64bitech", std::bind(&Jardik::jardikuj, &jardik, "64bitech")}, {"jardikujowindows", std::bind(&Jardik::jardikuj, &jardik, "woknech")} }; std::string codelat; for (;;) { std::cin >> codelat; if (!std::cin) break; Mapa::const_iterator it = mapa.find(codelat); if (it != mapa.end()) { it->second(); } else { std::cout << "Neumim" << std::endl; } } return 0; }
gcc 4.7 a 4.8 dle distrowatch ...
http://distrowatch.com/search.php?pkg=gcc&pkgver=4.8#pkgsearch
http://distrowatch.com/search.php?pkg=gcc&pkgver=4.7#pkgsearch
a c11 v clangu : http://clang.llvm.org/cxx_status.html
using
, pokud se opraví na typedef a přidá se flag -std=gnu++0x
uklidňujícně označený jako „This support is currently experimental.“ tak už jo.>>
za sebou bez mezery), pominulu-li std::bind
.což je asi nejefektivnější datová struktura pro tento účelPokud na vstupu budou vždy pouze slova z předem dané množiny, pak ta slova nepotřebuji ani ukládat. Jednoduchý benchmark je v článku GPERF: A Perfect Hash Function Generator na straně 10.
Tiskni
Sdílej: