Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
$html = //promena obsahuje cely html kod z php $doc = new DOMDocument(); $doc->loadHTML($html); $doc->formatOutput = true; $doc->encoding = 'UTF-8'; echo $doc->saveHTML();Pokud vypíšu echem promnou $html primo, je vse v poradku. Dekuji za pomoc
$html = '<!DOCTYPE html>'; $html .= '<html lang="cs">';cili nemam obsah stranek v xml. Nejaky napad? Diky
echo $xsl->transformToXML($doc);protože v $doc mám DOM výstupních dat a v $xsl je výstupní šablona. XML ani HTML v PHP vůbec nevytvářím, protože by to dost zdržovalo.
XML ani HTML v PHP vůbec nevytvářím, protože by to dost zdržovalo.Muzes to prosim upresnit? Diky
$html, parsovat loadHTML() a hned zase serializovat saveHTML(). To je spousta zbytečných úkonů navíc. Máš k tomu nějaký speciální důvod?
To je snad i nemožné, ne?
XMLwriter generuje celkem snadno docela hezký kód. Tohle jsou pozůstatky z mých experimentů s REST, kde jsem si ověřil, že HTML umí jen GET a POST. Kdyby to měl být produkční kód, asi bych to napsal slušněji.
Tohle dělám, když z nějakého důvodu nechci použít šablonu. Kód z velké části recykluji. Určitě to lze napsat lépe. Vyzkoušej si to.
<?php
$method= $_SERVER['REQUEST_METHOD'];
$html = new XMLwriter();
$html->openMemory();
$html->setIndent(true);
$html->writeDTD('html');
$html->startElement('html');
$html->startElement('head');
$html->startElement('meta');
$html->writeAttribute('charset', 'UTF-8');
$html->endElement();
$html->startElement('script');
$html->writeAttribute('type', 'application/javascript');
$html->writeAttribute('src', 'jquery-latest.min.js');
$html->text('');
$html->endElement();
$html->startElement('script');
$html->writeAttribute('type', 'application/javascript');
$html->text(<<<EOT
$(document).ready(function() {
$('h1').css({'background-color': 'yellow'});
$.ajax({context: document.body}).done(function()) {
$(this).css({'background-color': 'blue'});
}
});
EOT
);
$html->endElement();
$html->endElement();
$html->startElement('body');
$html->writeElement('h1', $method);
$html->writeElement('p', 'Příšerně žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy');
$html->writeElement('p', 'Výrobek "hysterezní smyčka" prodává firma <Albert&syn>');
foreach (array( "GET", "POST", "PUT", "DELETE", "PATCH") as $method) {
$html->startElement('form');
$html->writeAttribute('method', $method);
$html->startElement('input');
$html->writeAttribute('type', 'text');
$html->writeAttribute('value', $method);
$html->endElement();
$html->startElement('input');
$html->writeAttribute('type', 'submit');
$html->writeAttribute('value', 'Odeslat');
$html->endElement();
$html->endElement();
}
$html->endElement();
$html->endElement();
echo $html->flush();
Tiskni
Sdílej: