Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Řešení dotazu:
Tento dotaz znamenitě ilustruje, proč je v mnoha případech lepší používat verzovací systémy, které nerozlišují mezi repository a working copy (s trochou nadsázky řečeno). V případě Mercurialu nebo Gitu by rekonstrukce celé repository z kteréhokoliv klonu nebyla žádný problém. Asi by se mohlo stát, že by v některém klonu nebyly naklonované všechny větve, ale ty větve, na kterých aspoň někdy někdo pracoval, by se určitě právě na stroji daného uživatele dohledaly.
SVN neklonuje celou repository a tudíž je mezi pracovní kopií a repository jako takovou propastný rozdíl. Repository včetně historie není možné obnovit z pracovní kopie. Takže když už se člověk dostane do situace, kdy o historii (nedobrovolně) přišel, myslím, že je to ten správný okamžik pro přechod na Git. A když někdo trvá na uživatelském rozhraní co nejpodobnějším SVN, pak může být Mercurial dobrá volba.
Tiskni Sdílej: