Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Řešení dotazu:
import random def throw(total = 0): num = random.randint(1, 6) if num != 6: return total + num else: return throw(total + 6)A poté by následoval tisk hodnot:
rounds = 0 pos = 1 while True: rounds += 1 throw_result = throw() print 'V %d kole padlo: ' % rounds, if throw_result < 6: print throw_result else: print '%s %d' % (' '.join('6' * (throw_result / 6)), throw_result % 6) pos += throw_result print 'Jsem na pozici %d' % posPozor, nekonečný cyklus, podmínka pro jeho ukončení nebyla v zadání
vypis = True or False
mělo znamenat co? Protože to znamená
vypis = True
Hod kostky se dá zjednodušit místo hromady těch ifů dát prostě
hod_kostky += hod
vypis
prijit True i False. Ale tim ze napises vypis = True or False
rovnou menis hodnotu parametru, protoze i kdyz prijde False, udelas z toho True.
kolo = 0 pozice = 1 while True: kolo += 1 print 'V %d kole padlo: ' % rounds, hod = random.randint(1, 6) while hod == 6: pozice += hod print hod, ' ', hod = random.randint(1, 6) pozice += hod print hod print 'Jsem na pozici %d' % pozice
…tak není moc dobré se snažit uflikovat program, aby fungoval.Mnooo, není to sice dobré pro ten program, ale může to být dobré pro programátora. Je tu někdo kdo se naučil prgat opisováním "správného" kódu z učebnic? Kdepak, někdy nejlepší způsob jak se naučit dělat věci správně je zkusit nejdřív všechno ostatní.
To že někdo potřebuje poradit, když je úplný začátečník a programuje 3 týdny, tak tu, prosím, nedělej předčastný závěry. Děkuji.Tohle ani není validní věta. Chtěla jsi nejspíš napsat něco jako:
Jsem úplný začátečník, v pythonu dělám 3 týdny, tak mám nárok, aby jste za mě řešili domácí úkoly. Děkuji.
Prostě potřebuji poradit.Potřebuješ se doučit naprosté základy. Očividně máš silný bordel ve funkcích, smyčkách, if podmínkách, vyhodnocování binárních operátorů a já nevím v čem ještě. To neber jako nadávky, ale jako konstruktivní kritiku - pokud si vyhledáš tyhle termíny a doučíš se je z učebnice, tak ti to dojde. Zkoušet to tímhle stylem "upravuju kód, dokud to nepůjde", to by mohlo být ještě na hodně dlouho. Ostatní tě to asi můžou doučit, ale v podstatě by jen přepisovali učebnici, takže to imho nemá žádnou cenu. Mě osobně do začátku vždy pomáhá brát si lehčí úkoly. Prvně si vyzkoušej smyčky, funkce, rekurzi a binární operátory v samostatných souborech, pak je zkus různě zkombinovat a teprve až pochopíš tyhle základní stavební kameny jakéhokoliv programu, tak můžeš začít stavět něco víc.
Navíc, kdybych chtěla, abyste mi vyřešili dú tak to sem pošlu celé zadání a ne jen jednu část, která mi dělá problém.Dostala jsi zde hned několik řešení, z nihž jedno je i docela elegantní. Až se doučíš funkci základních konstrukcí, tak celý problém zmizí.
Navíc, kdybych chtěla, abyste mi vyřešili dú tak to sem pošlu celé zadání a ne jen jednu část, která mi dělá problém.Ale to by bylo proti pravidlům ;)
Tiskni
Sdílej: