Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Řešení dotazu:
AWK ? proboha proc ?
zkus spise python ... , mozna i ten perl ktery vznikl jako nahrada awku ...
v perlu se da psat jakkoliv , zmnam pripady kdy kod v perlu prakticky nerozeznate od ruby
Na Perl zapoměn, ale jinak naprosto souhlasím. Python je dobrá volba, napsat se v tom dá mnohem víc než v AWK.Ano, presne tak, staticka instalace pythonu se take vejde do 1MB a proto se tez hodi na pouziti v embedded se 4MB flash.
Treba tady je pekny http://www.grymoire.com/Unix/Awk.html
Jinak si myslim, ze pro cloveka, ktery pracuje denne na *nixu je to temer nepostradatelny nastroj.
Nevim co presne ty programky delaji, ale pokud zpracovavaji pouze textova data tak AWK je uplne dostacujici a Python a Perl bych nechal stranou na reseni nejakych komplexnejsich uloh.
Navic ja treba radeji pouzivam Tcl/Tk, to ma i okynka...
AWK má výhodu v tom, že je postavené pro filtrování tabulkovitého textu, což je v shellu celkem častý úkol. Ale jakmile jde o cokoliv složitějšího, velmi rychle jde jeho použitelnost do háje.
pokud zpracovavaji pouze textova data tak AWK je uplne dostacujici a Python a Perl bych nechal stranou na reseni nejakych komplexnejsich uloh
Rikal jsem snad neco jineho?
A pak právě přijde vhod Python.Neprijde. Pouzivam Tcl/Tk a je uplne dostacujici.
Nicmene otazka je pomerne jasna takze moc nerozumit vykrikum "proboha proc AWK" a podobne.
taky COBOL je super jazyk ..
Tiskni
Sdílej: