Fedora Magazine informuje o Shell & Display Next hackfestu zaměřeném na vylepšení podpory HDR, VRR a dalších grafických technologií na Linuxu. Hackfest proběhne 24. až 26. dubna v Brně.
Společnost Razer představila svou novou bezdrátovou myš Razer Viper Mini Signature Edition. Je z hořčíkové slitiny a váží pouze 49 gramů. Její cena je 279,99 dolarů (6 tisíc korun).
O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2023 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 34 místností, 63 tracků, 787 přednášejících, 775 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.
Ronin byl vydán ve verzi 2.0.0. Jedná se o sadu nástrojů napsaných v Ruby určených pro výzkumníky a vývojáře v oblasti počítačové bezpečnosti. Ronin lze přirovnat k Metasploitu.
Od 9. února nebude podporován bezplatný přístup k Twitter API.
Byla vydána nová verze 1.75 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.75 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Tomáš Matějíček vydal nové verze živé linuxové distribuce Slax: 15.0.1 založenou na Slackware-current a 11.6.0 založenou na Debianu 11.6 Bullseye. S novou verzí souborového systému DynFileFS.
The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 7.5 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) nebo také na Youtube a PeerTube.
Penpot je open source webová platforma pro designování a prototypování. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MPL-2.0 (Mozilla Public License 2.0). Včera vydána verze 0.17 byla prohlášena za první stabilní verzi (Twitter). Videoukázky na YouTube.
Po půl roce od vydání verze 2.36 byla vydána nová verze 2.37 knihovny glibc (GNU C Library). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Ahoj, v čem je dneska doporučeno šifrovat citlivé údaje v MySQL či v MariaDB.
Ničím. Není totiž vůbec doporučeno používat dětské hračky typu MySQL nebo MariaDB; nedává to žádný smysl.
Existuje totiž skutečná databáze, která dětské hračky předčí v každém ohledu, je rovněž „zdarma“ a samozřejmě nabízí spoustu možností šifrování (symetrického i asymetrického) i hashování, podle potřeby a podle gusta.
Hele, anonyme, já zkrátka říkám, jak se věci mají. Není nic, co by mi mělo být odpuštěno, protože jsem se ničím neprovinil. Dobrá rada není přečin. Dotaz se nezmiňoval o VPN ani o vzdáleném přístupu. Tudíž to může klidně běžet přes UNIXový socket od PostgreSQL a bez IP.
Jak šifrovat v MySQL je typická otázka z kategorie Jak nainstalovat klimatizaci do Trabantu. Co když je zdarma dostupný Rolls-Royce, který už klimatizaci rovnou má?
Jak správně naznačuješ, existuje hned několik dalších důležitých technologií, na které vytrvale upozorňuji (a které jsou tady off-topic), například:
systemd
.timer
místo nespolehlivého nesmyslu typu cron
,nft
místo dnes už neexistujících iptables
, atd. atp.Jo, je toho spousta a někdy to připomíná boj s větrnými anonymy mlýny.
mám např. v databázi 5mil řádků (každý řádek má jiné heslo)Jasne. Tech 5 mil. hesel mas kde? V plaintextu na plose?
Tiskni
Sdílej: