Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
A ked chces nieco vacsie, urob graficky interface pre iptables.
Doteraz som nehladal, ale prve co som nasiel je BiFrost - a to vobec nie je ten styl co mam na mysli. Ja nemam problemy s pisanim a 20 prikazovych riadkov iptables zobrazenych vo web browseri nepovazujem za GUI.
Ak mas na mysli nieco ine, tak daj linku.
Skor si predstavujem nieco, ako Delphi, kde aj prepojenie aplikacie s databazou je vecou 'dropnutia' objektu do formularu. Vlastne preco chodit na Win - pozri QT designer. Podobne tusim vyzera aRts Builder.
Predstav si nieco ako strom s korenom (eth0) hore. Postavis nad neho ikonku, ktora predstavuje paket. Nastavis paketu src/target IP/port, flagy atd atd. a nechas ho padnut na ten strom, kazdy uzol v strome ho spracuje podla iptables pravidiel a posle dalej, alebo urobi DROP ci ACCEPT. Tomu by som povedal GUI.
Tak jen s chuti do toho. Stacil by vam treba takovyto seznam?
http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/~pavel/todo.html
(Az to budete mit hotovy, tak si napiste o dalsi )
To neni moje stranka, ale Pavla Machka, ja na ni jen bez autorova svoleni odkazuji, asi jsem to mel zminit. A s mym studiem to take moc spolecneho nema (tj. nechci po nikom aby mi psal zapoctove programy).
O aplikaci co by potrebovala dotahnout bych vedel, ale to je asi velke sousto :(
Tiskni
Sdílej: