CiviCRM (Wikipedie) bylo vydáno v nové verzi 6.14.0. Podrobnosti o nových funkcích a opravách najdete na release stránce. CiviCRM je robustní open-source CRM systém navržený speciálně pro neziskové organizace, spolky a občanské iniciativy. Projekt je napsán v jazyce PHP a licencován pod GNU Affero General Public License (AGPLv3). Český překlad má nyní 45 % přeložených řetězců a přibližuje se milníku 50 %. Potřebujeme vaši pomoc, abychom se dostali dál. Pokud máte chuť přispět překladem nebo korekturou, přidejte se na platformu Transifex.
Další lokální zranitelností Linuxu je ssh-keysign-pwn. Uživatel si může přečíst obsah souborů, ke kterým má právo ke čtení pouze root, například soubory s SSH klíči nebo /etc/shadow. V upstreamu již opraveno [oss-security mailing list].
Singularity (YouTube) je nejnovější otevřený film od Blender Studia. Jedná se o jejich první 4K HDR film.
Vyšla hra Život Není Krásný: Poslední Exekuce (Steam, ProtonDB). Kreslená point & click adventura ze staré školy plná černého humoru a nekorektního násilí. Vžijte se do role zpustlého exekutora Vladimíra Brehowského a projděte s ním jeho poslední pracovní den. Hra volně navazuje na sérii Život Není Krásný.
Společnost Red Hat představila Fedora Hummingbird, tj. linuxovou distribuci s nativním kontejnerovým designem určenou pro vývojáře využívající AI agenty.
Hru The Legend of Zelda: Twilight Princess od společnosti Nintendo si lze nově díky projektu Dusklight (původně Dusk) a reverznímu inženýrství zahrát i na počítačích a mobilních zařízeních. Vyžadována je kopie původní hry (textury, modely, hudba, zvukové efekty, …). Ukázka na YouTube. Projekt byl zahájen v srpnu 2020.
Byla vydána nová major verze 29.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Detailní přehled novinek na GitHubu.
Po zranitelnostech Copy Fail a Dirty Frag přichází zranitelnost Fragnesia. Další lokální eskalace práv na Linuxu. Zatím v upstreamu neopravena. Přiřazeno ji bylo CVE-2026-46300.
Sovereign Tech Agency (Wikipedie) prostřednictvím svého fondu Sovereign Tech Fund podpoří KDE částkou 1 285 200 eur.
Google na včerejší akci The Android Show | I/O Edition 2026 (YouTube) představil celou řadu novinek: Gemini Intelligence, notebooky Googlebook, novou generaci Android Auto, …
Bez konkretniho vypisu relevantni casti, kde dochazi k te chybe, vam opravdu nikdo neporadi. Zkuste delftskou vestirnu.
agentlinux: v tretom adresari zhora, je subor s priponou .c ktory pre svoje uspesne skompilovaniej potrebuje hlavickovy subor, ktory by sa mal nachadzat v adresari /usr/include, ale sa tam nenachadza, pretoze nemas nainstlovanu prislusnu kniznicu.
K druhej chybe dojde pretoze ten subor nevytvoril pri kompilovani subor s priponou .o a tym padom ho nie je mozne prilinkovat k vyslednemu programu; rovnako ako tu chybajucu kniznicu. Chybovu hlasku pre jej linkovanie (tretiu v poradi) si este nedostal, pretoze pri chybajucich .o suboroch a knizniciach sa vypisuje len prva chyba v poradi.
Riesenie: doinstaluj tu kniznicu a basta.
Tato rada je na 90% spravna hoci inak je uplne k nicomu. A mozno spadas do zvysnych 10%, kedy spravna nie je, ale je rovnako uzitocna ako keby spravna bola.
[root@localhost root]# cd '/root/Desktop/Installations/knowde' [root@localhost knowde]# make g++ -march=i686 -mcpu=i686 -O4 -Wall -c `pkg-config --cflags gtk+-2.0` `xml2-config --cflags` src/main.cc -o obj/main.o g++ -march=i686 -mcpu=i686 -O4 -Wall -c `pkg-config --cflags gtk+-2.0` `xml2-config --cflags` src/Knowde.cc -o obj/Knowde.o g++ -march=i686 -mcpu=i686 -O4 -Wall -c `pkg-config --cflags gtk+-2.0` `xml2-config --cflags` src/KnowdeFile.cc -o obj/KnowdeFile.o src/KnowdeFile.cc: In member function `void KnowdeFile::load()': src/KnowdeFile.cc:340: `xmlNewParserCtxt' undeclared (first use this function) src/KnowdeFile.cc:340: (Each undeclared identifier is reported only once for each function it appears in.) src/KnowdeFile.cc:348: `XML_PARSE_DTDVALID' undeclared (first use this function) src/KnowdeFile.cc:348: `xmlCtxtReadFile' undeclared (first use this function) make: *** [obj/KnowdeFile.o] Error 1
Tiskni
Sdílej: