Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Po půl roce vývoje od vydání verze 44 bylo vydáno GNOME 45 s kódovým názvem Rīga. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube. Jednou z nejviditelnějších změn je odstranění tlačítka Činnosti (Activities) v levém horním rohu. Nově je tam indikátor ploch. Výchozím prohlížečem obrázků je nově Loupe, nahradil Eye of GNOME (eog). Novou aplikací pro práci s webovou kamerou je Snapshot, nahradil Cheese. Rozšíření GNOME Shellu fungující v předchozích verzích nejsou s verzí 45 kompatibilní.
Linux Foundation představila a zaštítila svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Ten vznikl pod původním názvem OpenTF jako reakce na přelicencování Terraformu na BSL (Business Source License) společností HashiCorp.
Google oznámil (en), že konverzační AI Bard (Wikipedie) může nyní komunikovat s aplikacemi a službami Google: "Díky nejnovějšímu rozšíření služby může Bard najít a zobrazit relevantní informace z nástrojů společnosti Google, které používáte každý den, jako je například Gmail, Dokumenty, Disk, Mapy, YouTube a Letenky Google, a to i když jsou potřebné informace v různých aplikacích a službách."
Apache Pinot (GitHub, Wikipedie) dospěl do verze 1.0. Jedná se o realtimeový distribuovaný OLAP datastore navržený tak, aby na OLAP dotazy odpovídal s nízkou latencí.
Byla vydána Java 21 / JDK 21. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 15. Jedná se o LTS verzi. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 39, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 17. října. Nový Fedora Linux přinese GNOME 45, LibreOffice 7.6, GCC 13.2, …
home_dir = getenv("HOME"); if (!home_dir) home_dir = getenv("APPDATA"); if (!home_dir) /* jeste neco pro Win9x */V čem je problém?
The QSettings class provides persistent platform-independent application settings. On Unix systems, QSettings uses text files to store settings. On Windows systems, QSettings uses the system registry. On Mac OS X, QSettings uses the Carbon preferences API.Nebo:
wxConfig which is mapped onto the native wxConfigBase implementation on the given platform: i.e. wxRegConfig under Win32 (optionally wxIniConfig) and wxFileConfig otherwise.
grep -L HOME /proc/*/environ 2>/dev/null | wc -l 0Pod rootem to vypíše pár démonů, u kterých se stejně žádná per-user konfigurace nekoná. $HOME je unset leda v případě, že ji uživatel smazal kvůli ladění (musel by mít opravdový dar nešikovnosti aby to udělal omylem), nebo když je systém v single-user módu a potom jsou barvičky ve vimu asi to poslední co člověku schází
2. hladas sposob ako zariadit aby program nebral ohlad na ziadne konfiguracne subory ani premenne prostredia - pochopil som to spravne? A navyse chces aby tento sposob fungoval pre vsetky druhy programov - bez ohladu na to ci boli cielene pre KDE,GNOME, X ci command-line - vsetko jedno - je to tak?
Rovnako ako pri VMS mozes siahnut po assembleri a naeditovat si co len chces. Bud taky dobry a ked skoncis a tento server bude este existovat, prid sa podelit s nami o svoje skusenosti. Medzicasom by som Ti odporucil skompilovat si ten program z upravenych zdrojakov.
Ked chces lepsiu radu, tak povedz o co Ti konkretne ide.
Tiskni
Sdílej: