Na Epic Games Storu lze do 15. června získat zdarma počítačovou hru PAYDAY 2 (ProtonDB, Wikipedie). Linuxový port přestal být ve čtvrtek 8. června podporován.
Ezoterický programovací jazyk Brainfuck (Wikipedie) slaví 30 let. Urban Müller nahrál první implementaci tohoto jazyka na Aminet 9. června 1993.
Společnost Apple na konferenci WWDC23 představila Game Porting Toolkit. Společnost CodeWeavers informuje, tento toolkit vychází ze zdrojových kódů jejího CrossOveru, tj. komerčního Wine.
Byla vydána květnová aktualizace aneb nová verze 1.79 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.79 vyšlo také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Jak to bude s podporou rastrového grafického formátu JPEG XL ve webových prohlížečích? Google ji nedávno z Chrome a Chromia odstranil (#1178058#c84). Jednou z novinek beta verze Safari 17 je ale právě podpora JPEG XL. Vráti se JPEG XL do Chrome a Chromia (#1451807)? Dění kolem JPEG XL lze sledovat například na r/jpegxl.
Byla vydána nová stabilní verze 6.1 (aktuálně 6.1.3035.51) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 114. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Nový Vivaldi se pro Bing tváří jako Microsoft Edge (upravený User-Agent) a díky tomu v něm funguje Bing Chat. Vylepšeny byly Pracovní prostory (Workspaces). Podrobný přehled v Changelogu.
Linuxová distribuce ArchLabs Linux po šesti letech vývoje končí. Dobbie to zabalil.
David Tschumperlé v obšírném článku se spoustou náhledů shrnuje vývoj multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie) za poslední rok a půl.
Vývojáři postmarketOS vydali verzi 23.06 tohoto před šesti lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell, Phosh, Plasma a Sxmo. Aktuálně podporovaných zařízení je 30.
Byla vydána distribuce openSUSE Leap verze 15.5 (poznámky k vydání). Jde o konzervativní distribuci odpovídající komerčnímu SUSE Linux Enterprise 15, nyní Service Pack 5. Mělo jít o poslední aktualizaci Leap v současné podobě před přechodem na Adaptable Linux Platform s „neměnným“ základem, ale padlo rozhodnutí, že v roce 2024 ještě vyjde Leap 15.6 s podporou do konce roku 2025.
Řešení dotazu:
wc -l
pouštět /usr/bin/wc -l
?
file
a pak count (pole)
a mame pocet radku. Protoze nacteni do pole celeho souboru se dela tak ze kazdy prvek pole obsahuje jeden radek.
Priklad:
$pole_soubor=file ($jm_file);
$pocet_radku=count($pole_soubor);
echo $pocet_radku;
PS: kdyby nekdo nekdy tady neco hledal tak at najde komplet odpoved na toto vlakno
$lines = 0; $f = fopen("soubor", "r"); if ($f) { while (fgets($f) != false) { line++; } fclose($f); }
wc
wc
nemusí být všude dostupné. (Typicky na hostingu se zapnutým safe_mode.)
wc
, teda kvazi optimalne (oproti horeuvedenym navrhom).
inak z orig. wc kodu:
/*
* Line counting is split out because it's a lot faster to get
* lines than to get words, since the word count requires some
* logic.
*/
if (doline) {
while ((len = read(fd, buf, MAXBSIZE))) {
wc ... 16.763 s wc -l ... 0.176 s PHP file() ... Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted PHP po řádcích ... 2.183 s PHP po znacích ... 167.147 sNejsme v libc ani v kernelu, ale v PHP, víme?
Fajn, a co takhle 58MB soubor o jednom řádku? :-)
Obecně nejefektivnější bude načítat soubor pomocí fread()
po blocích, řekněme 4 KB, počítat LF a pak případně přičíst jedničku za poslední neukončený řádek.
Tentýž soubor, nahradil jsem konce řádků tečkou:Fajn, a co takhle 58MB soubor o jednom řádku? :-)
wc ... 17.088 s wc -l ... 0.137 s PHP file() ... 0.361 s PHP po řádcích ... 0.250 s PHP po znacích ... 165.240 s
Opět: Netuším, jak to bude vObecně nejefektivnější bude načítat soubor pomocí
fread()
po blocích, řekněme 4 KB, počítat LF a pak případně přičíst jedničku za poslední neukončený řádek.
C
, testy jsem dělal pouze v programech wc
a PHP
.
To je docela zvláštní, že jednou se vám ten soubor do paměti nevešel a podruhé stejně velký ano…
Opět: Netuším, jak to bude v C, testy jsem dělal pouze v programech wc a PHP.
Ale já přece nemluvil o C, i PHP má funkci fread()
.
Nic zvláštního. Paměťový limit mám v PHP 128 MB. Pole s jedním 58MB řetězcem zabere méně místa, než pole s 1202011 řetězci o úhrnné délce 58MB.To je docela zvláštní, že jednou se vám ten soubor do paměti nevešel a podruhé stejně velký ano…
Psát se mi to už nechce, ale vím, že to bude trvat dlouho. Dvojitý (příp. vícenásobný) cyklus ve skriptovacích jazycích celkem spolehlivě zabíjí výkon aplikace.Ale já přece nemluvil o C, i PHP má funkci
fread()
.
Psát se mi to už nechce, ale vím, že to bude trvat dlouho. Dvojitý (příp. vícenásobný) cyklus ve skriptovacích jazycích celkem spolehlivě zabíjí výkon aplikace.Myslíte, že když ten cyklus nevidíte (je schovaný v nějaké knihovní funkci), bude to s výkonem lepší?
Ještě mi docvaklo, že to půjde sAle já přece nemluvil o C, i PHP má funkci
fread()
.
fread()
i jinak, než vnořeným cyklem a to s funkcí substr_count()
. Výsledek 0.207 s
pro jednořádkový 58MB soubor a 0.251 s
pro původní soubor jsou velmi příznivé, vlastně u PHP
nejlepší. Zároveň to bude bezpečně fungovat i pro velmi dlouhé soubory a velmi dlouhé řádky.
A protože je to vítěz, zde je zdroják:
define('LF',chr(10)); $handle = fopen("soubor.txt","rb"); $lines = 0; while (!feof($handle)) { $lines+=substr_count(fread($handle, 8192),LF); } fclose($handle);Ovšem pro krátké soubory bych použil raději
fgets()
, výsledky budou přesné i v případě chybějícího LF na konci.
fgetc(): 14.769s (po znacích/bytech) fread() 2×cyklus 4KiB: 9.326s fread() 2×cyklus 32KiB: 9.248s (v C by toto bylo asi nejrychlejší) file_get_contents(): 9.209s (načtení celého souboru a smyčka) wc : 2.375s file() count(): 0.222s (načtení do pole řádků) fgets(): 0.127s (čtení po řádcích) fread() substr_count() 8KiB: 0.060s fread() substr_count() 32KiB: 0.051s wc -l : 0.024s
Tiskni
Sdílej: