abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    dnes 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 10:55 | Nová verze

    Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    2.6. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.6. 11:44 | IT novinky

    Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1816 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Kylix1 Open Edition na Mandrake 10.1

    7.5.2005 07:08 Petr L.
    Kylix1 Open Edition na Mandrake 10.1
    Přečteno: 71×
    V Delphi programuju už asi 4 roky a chtěl bych některé programy přepsat i pro Linux, protože mě tento systém hodně zaujal. Mám Duron 1.4GHz, RAM 768 MB, VIA KT600. Chtěl bych se zeptat:

    1.) Proč se instalace Kylixu rozběhla na Mandrake 8.1, Red Hat 7.1 a SuSE v grafickém módu a v Mandrake 10.1, což je jedna z nejnovějších verzí jsem kylix nainstaloval pouze v konzoli?

    2.) Když jsem kylix nainstaloval, nemohl jsem ho spustit, psalo mi to chybu, že nebyla nalezena knihovna libstdcpp.so.6. a nějaké další čísla. (Nemám připojení k internetu, tak píšu od jinud)

    Zkusil jsem se podívat do složky s knihovnama a našel jsem tam nějakou podobnou, tak jsem zkusil dát ji do kylixu a pojmenoval jsem ji libstdcpp.so.6... Kylix se mi sice rozjel, ale jel velmi pomalu (na Mandrake 8.1 jel úplně normálně), projevovalo se to hlavně při překreslování titulků oken a panelů nástrojů (typické příznaky Wine). To bych ještě překousnul, ale nedalo se tam nic zkompilovat- po příkazu ke kompilaci celý kylix zamrznul.

    Myslím, že mi tam chyběly ještě najaké libdsgnintf.so apod.

    Děkuji, za radu.

    Odpovědi

    Pavel Stárek avatar 7.5.2005 12:15 Pavel Stárek | skóre: 43 | blog: Tady bloguju já :-) | Kolín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kylix1 Open Edition na Mandrake 10.1
    Ad bod 2 - je zřejmě potřeba si nainstalovat balíček libstdc++2.10-2.96-0.83mdk.i586.rpm a možná i libstdc++2.10-devel-2.96-0.83mdk.i586.rpm které najdete na instalačních médiích a nebo na ftp.mandrake.cz.
    Kdo chce, hledá způsob; kdo nechce, hledá důvod.
    7.5.2005 13:25 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kylix1 Open Edition na Mandrake 10.1
    Nemám s tím zkušenosti, ale podíval bych se radši na projekt Lazarus, Kylix nevypadá moc živě...
    7.5.2005 14:39 Robert
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kylix1 Open Edition na Mandrake 10.1
    Doporucujem Kylix3 OE a pouzit neoficialne zaplaty. Po ich aplikovani a po nastaveni LD_ASSUME_KERNEL=2.4.6 v Environment options (Environment variables) ide vsetko OK.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.