Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
exituje nejaka mene brutalni moznost nez ifconfig eth0 dow /up
Uznávám, že používat utilitu, která je devět a půl roku obsolete, je hodně brutální.
jak ukoncit spojeni nejakeho programu(bez toho aby se musel ukoncit cely program), ktere je ve vypisu prikazu netstat.?
Co dočasně přidat do netfilteru odpovídající pravidlo s akcí REJECT
?
To ho neukonci, pouze skrz nej nebudou chodit pakety.Co dočasně přidat do netfilteru odpovídající pravidlo s akcí
REJECT
?
REJECT
, ne DROP
.
... a proto na to budu upozorňovat dál ...Proti tomu nikto neprotestuje. Upozornovat na "wrong practices" a odporucat "best practices" je dobre. Uznaj ale konecne, ze v tomto pripade si slapol vedla a oznacil si za obsolete nieco, co obsolete nebolo, nakolko sa jednalo o iny ifconfig ako si si myslel, ze sa jedna. Je to tak tazke?
nakolko sa jednalo o iny ifconfig ako si si myslel, ze sa jednaPřání otcem myšlenky? Nikde jsem tu v diskuzi nezaznamenal, že by původní tazatel potvrdil, že myslel jiný než linuxový
ifconfig
. Dokonce si myslím, že původní tazatel měl na mysli právě Linuxový ifconfig
a připomínka Michala Kubečka byla správná. To se tady jenom sešlo pár lidí, kteří nedají na ifconfig
na linuxu dopustit, a umístění dotazu do unixové poradny (a tím pádem pravděpodobnost, že se jedná o linuxový ifconfig
, menší než 100 %) jim posloužila jenom jako záminka. Všimněte si, že nikdo z nich se nezabýval upřesněním Michalovi odpovědi, ale každý z nich mu hlavně potřeboval nějak ukázat, že Michal nemá pravdu.
ip
v základu. Ale mají ifconfig
. Třeba takový Arch. A i ve všech možných HOW TO se většinou vyskytuje ifconfig - viz třeba how to k virtualboxu.
Proc myslite? Jak vite, ze autor mluvi zrovna o linuxu?Uznávám, že používat utilitu, která je devět a půl roku obsolete, je hodně brutální.
Uznávám, že používat utilitu, která je devět a půl roku obsolete, je hodně brutální.Zacinas byt trapny, ako to pises do odpovede na kazdy prispevok, kde sa spomenie slovo "ifconfig". Vzhladom na sekciu, v ktorej je otazka zaradena, pouzivatel pouziva nieco ine ako Linux, pravdepodobne nieco, kde ifconfig obsolete nie je.
Vzdyt je tam nadpis jak krava.Kde? Tady? Nebo snad tady? Nadpis "jak kráva" je jen na titulní stránce a právě ten je jedním z hlavních důvodů, proč jsem ji pro přístup k dotazům po posledních změnách přestal používat.
Škoda, že tu nejsou blogy, leč člověk musí něco oželetMyslíte blogy, linuxový výběr, stručný souhrn blogů, nebo vám chybí ještě něco jiného?
ifconfig
se mu ani nedivím. V dotazech se pořád objevují dotazy na to, jak má tazatel něco vyřešit s iptables
, protože neví o tom, že to má řešit pomocí normálního routování v jádře (o kterém ale kvůli existenci ifconfig/route
nic neví). A když už na zastaralost ifconfig
na Linuxu někdo upozorní, hned se najde deset chytrých, kteří místo toho, aby upřesnili, že se to týká jen Linuxu a na jiných systémech je ifconfig
správný nástroj, musí se pokaždé ohradit proti označení ifconfig
u na Linuxu jako zastaralého a pokud možno přijít s nějakým argumentem, že zrovna jim pro jejich případy ifconfig
možná funguje správně.
Takže těch pomýlených je tady víc – Michal Kubeček, že na portále AbcLinuxu explicitně nenapsal, že píše o Linuxu, a ostatní, kteří explicitně nenapsali, že pokud se jedná o Linux, má Michal Kubeček pravdu.
kdo sám do diskuse vůbec ničím k tématu nepřispěl (pánové cronin a tom, abych byl konkrétní)Ale oni prispeli: poukazali na to, ze to, co ako evanielium siris v mnohych prispevkoch, je v danom kontexte FUD a tak zabranili zmateniu povodneho optyjuceho sa.
To není trapné vykrucování. Prostě tu jsou určité zvyklosti, mezi které patří:
Zajímavé ovšem je, že tazatel proti mé odpovědi neřekl ani slovo, zato se tu vyrojili jiní mravokárci, kteří na rozdíl k tématu (zdůraznění pro nepříliš pozorného cronina) nenapsali vůbec nic, zato mne okamžitě sepsuli, že jsem si "drze" (doslovná citace) dovolil v příspěvku upozornit i na něco, co je důležité, i když se na to tazatel výslovně neptal.
Tím končím (aspoň ze své strany) tuto nesmyslnou debatu. Tazatel se zeptal a já mu podle svého nejlepšího vědomí a svědomí odpověděl. Lidé, kteří nejsou schopni napsat nic k tématu, ale o to usilovněji předepisují druhým, jak mají odpovídat, mi mohou být ukradení.
Tiskni
Sdílej: