Konsorcium Linux Foundation představilo svůj nejnovější projekt s názvem OpenSearch Software Foundation zastřešující další vývoj OpenSearch a OpenSearch Dashboards. OpenSearch je forkem vyhledávače Elasticsearch a OpenSearch Dashboards je forkem souvisejícího nástroje pro vizualizaci dat Kibana. V roce 2021 přešly projekty Elasticsearch a Kibana z licence Apache 2.0 na duální licencování pod Server Side Public License (SSPL) a
… více »Valkey, tj. svobodný fork již nesvobodného Redisu, byl vydán v první major verzi 8.0.0 (GitHub). Ve čtvrtek proběhne ve Vídni Valkey Developer Day.
TamaGo je open source framework pro programování ARM a RISC-V systémů na čipu (SoC) v programovacím jazyce Go. Prezentace projektu z OSFC (Open Source Firmware Conference) v pdf na GitHubu.
Konference OpenAlt 2024 – jedinečné fórum, kde se každoročně sdružují lidé se zájmem o vývoj a využití svobodného a otevřeného softwaru a hardwaru, tvorbu, zpracování a zpřístupňování otevřených dat, svobodný přístup k informacím a vzdělávání – hledá přednášející, dobrovolníky a partnery. Konference proběhne 2. a 3. listopadu v prostorách FIT VUT v Brně. Vstup je zdarma.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.10 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.11. Z Vídně, jelikož tam zítra začíná Open Source Summit Europe. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna. Později také na Linux Kernel Newbies.
Grocy je open source ERP systém. Ne však pro plánování zdrojů v podnicích ale v domácnostech. Spravovat lze zásoby, povinnosti a úkoly. Vytvářet nákupní seznamy. Ověřovat dostupnost surovin pro recepty. Plánovat jídelníčky. Vyzkoušet lze online demo. Vývoj probíhá na GitHubu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
3D tiskárny Original Prusa MK4S (a MK4) v kombinaci s Prusamenty PLA a PETG mají mezinárodně uznávanou certifikaci UL 2904 GREENGUARD, která potvrzuje splnění přísných bezpečnostních standardů pro VOC a UFP.
Byla vydána verze R1/beta5 open source operačního systému Haiku (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Sovereign Tech Fund (Wikipedie), tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří Sambu částkou 688 800 eur.
Řešení dotazu:
Moje otázka je tedy jednoduchá: můžu vytvořit GNU aplikaci se vším co k tomu patří (tzn. licence, použitelnost atd). v systému MacOSX, když budu využívat jen prostředky ze základu systému MacOSX to jest z Darwinu (make, gcc atd.)?Pokud „GNU aplikací“ myslíš aplikaci, kterou uvolníš pod licencí GNU/GPL, pak samozřejmě ano.
To moc nepomuze, Java je na OS X taky naskinovana, ale stejne na to vetsina lidi nadava. V pripade QT bude problem s tim, ze se pravdeposobne nebude korektne chovat ikonka v docku, nebude podporovat services, jinej filedialog a predevsim, nativni programy jsou zalozeny na prvcich, ktery nevim jestli QT obsahuje(namatkou http://www.applelinks.com/images/uploads/charles/xpadwin.jpg) a to vsechno za predpokladu, ze by clovek pouzil QT napsany pro Quartz a nikoliv pro X11. V opacnem pripade by se clovek mohl navic rozloucit i s tim menu nahore...
Bohuzel je to tak, ze skutecne systemove vypadajici aplikaci clovek napise pouze v Cocoa(a asi i v Carbonu, ale ten je obsolete), nastesti ma bindingy nejenom na Objective-C.
Skype je v Cocoa, viz Wiki a hlavne otool -L. Jo Last.fm zapada dobre, to je pravda. Java na OS X ma bohuzel otresny file dialogy a vetsina programu se vzhledem k multiplatformnosti chova tak nejak nijak. Klavesovy zkratky jiny, nepodporuje services atd.. Jinak to ale docela ujde.
Java 6 je i v 32bit(intel) verzi, podivej se do java preferences.
if sys.platform.startswith('dar'): QtGui.QApplication.setStyle('macintosh')
Tiskni Sdílej: