V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Měl jsem téma na hodně stránek. Neměl jsem čas ho tak rozvést, tak je tak nějak normálně dlouhé. Přesto sám bych volil ucelenost a vše na jedné stránce. Případně více stránek textu a jeden odkaz pro diskusi.
Chápu, že seriály asi zlepšují věrnost čtenářů i lépe tvoří svou souvislostí obsahovou linii?
Osobně nemám rád roztrhané články, protože: člověk neví kolik toho ještě zbývá (kde je), nelze v nich vyhledávat, nelze je vytisknout, nelze je uložit, načítání následující části zdržuje (a rozptyluje pozornost, člověk pak dělá přednačítání do tabů), vracení se zpět zdržuje (obzvlášť citace do diskuze se blbě hledá), „modemistu“ může trefit šlak, když se odpojí, a pak zjistí, že chybí konec.
Navíc jak sám přiznáváš, člověk snadno zapomene na pokračování a vrhne se do diskuze.
Pokud se přesto rozhodnete dělit články, diskuzi uveďte až na konci článku. Diskuze uprostřed článku opravdu vypadá hloupě, nezkušený člověk se může domnívat, že diskuze, kterou vidí, se váže jen k dané části článku (jak by odvodil od seriálu), případně naopak přehlédne dokončení článku.
Co se týče jazykových verzí, tak bych z nich udělal skutečnou jinou verzi. To znamená, aby redakční systém to chápal a diskuzi ukazoval u obou, aby bylo jasně vidět, že se jedná o totéž a ne o další část článku nebo seriálu. Dokonce by server mohl vzít v úvahu HTTP hlavičku Accept-Language. Z hlediska přístupnosti by měl být správně vyplněn atribut lang (xml:lang).
Popravdě pokud s délkou textu nemají problém mobilní prohlížeče, tak bych nedělil.
Napadá mě, že by to šlo řešit tak, že by na konci první stránky bylo kromě odkazu na následující stránky také tlačítko "načti celé v jednom kuse".
Jsem pro. Ještě lepší by bylo, kdyby si to člověk mohl nastavit v profilu jako default, ale protože já to určitě programovat nebudu, nebudu si vymýšlet.
Tiskni
Sdílej: