abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Portál

    Skupina se věnuje tomuto portálu z pohledu uživatelů i správců. Probírají se zde funkce abíčka, srazy, najdete zde nápovědu.
    Informace o skupině
    Založena: 9. 9. 2008
    Členů: 33
    Článků: 0
    Wiki stránek: 14
    Dotazů: 156
    Akcí: 0
    Čtenost: 100 %
    Skóre: 36


    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Dotaz: Ještě to tady někdo adminuje?

    22.6.2015 12:56 Lol Phirae | skóre: 23
    Ještě to tady někdo adminuje?
    Přečteno: 3730×
    Již dva dny co chvíli

    500 Internal Server Error, nginx/0.7.67 empty response

    atd. atd. atd. Netýká se jen abclinuxu.cz, na itbiz.cz totéž.

    Odpovědi

    22.6.2015 13:22 2X4B-523P | skóre: 38 | blog: Zelezo_vs_Debian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    to je zamer, zbydou jen ti nejotrlejsi...
    22.6.2015 13:27 Marek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    Hlasim to same.
    H0ax avatar 22.6.2015 16:42 H0ax | skóre: 36 | blog: Odnikud_nikam
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    také hlásím to samé. 4 reloady než se mi tohle povedlo vložit
    uid=0(root) gid=0(root) skupiny=0(root)
    22.6.2015 17:16 2X4B-523P | skóre: 38 | blog: Zelezo_vs_Debian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    o vikendu se odpociva a ve vsedni dny neni tolik casu, takze to asi nebude opraveno hned...
    22.6.2015 19:26 Lol Phirae | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    Já jsem právě zachytil zdařilou sérii empty response - 500 - 500 - empty response - no data - žádné CSS. :-D :-)
    22.6.2015 13:53 Lol Phirae | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    Jako novinka se teď střídavě vůbec nenačítá CSS...
    Max avatar 23.6.2015 10:14 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    Správu serveru má na starosti Luboš Doležel. Párkrát se mi stalo, že jsem ráno přišel do práce a abc u přihlášeného uživatele nefungovalo s chybou s připojením k ldapu. Několikrát jsem mu to reportoval s tím, že vždy hned na to kouknul a problém vyřešil. Důvody a další věci jsem nezjišťoval.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    24.6.2015 08:47
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    skrytý komentář Náš administrátor shledal tento komentář závadným.

    Vulgarity.

    Zobrazit komentář
    Max avatar 24.6.2015 10:05 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    Doporučuji požádat rodiče, aby tě naučili slušnému chování ;-)
    Dále doporučuji, aby jsi se nechoval jako ovce a nekamenoval lidi kvůli nějakým doměnkám, když tvé znalosti faktů jsou na nule.
    Co vím, tak to není tak jednoduché, jak to vypadá, hraje v tom nějakou roli současný majitel.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    24.6.2015 13:02 2X4B-523P | skóre: 38 | blog: Zelezo_vs_Debian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    jde o ty vikendy...
    3.7.2015 01:03 honza
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    Když moji rodiče bydlí v kojčicích a to je až na slovensku.
    26.6.2015 16:03 Love_Dali | skóre: 24
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    Já bych spíš ocenil povinnou registraci uživatelů pro přístup do poradny..
    26.6.2015 17:57 Lol Phirae | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    To je opravdu souvislost jak stehno.
    26.6.2015 23:17 Love_Dali | skóre: 24
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    I kdyby ne, tak to na věci nic nemění ;)

    Administrace nutně neznamená pouze jenom technickou část :)
    xkucf03 avatar 28.6.2015 21:47 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    -1

    Idioti, kteří chtějí škodit, si zaregistrují třeba deset účtů.

    Ale uživatel, který se chce na něco zeptat na polo-rozbitém počítači s tím bude mít problém.
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    29.6.2015 00:44 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    Ale dají se lépe mazat :-)
    29.6.2015 11:30 Love_Dali | skóre: 24
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    nebude mít problém pokud se může dostat na abclinuxu.cz a položit dotaz, tak nevím, proč by měl mít problém vyplnit jednoduchý formulář a v mailu potvrdit registraci kliknutím na link..

    A idioty, co budou chtít škodit po nějaké době přestane bavit se registrovat - pokud by se blokovali rovnou i jejich maily, tak si každý rozmyslí, jestli si dělat nový mail a nový účet na abc, jenom kvůli tomu, aby tady dělali kraviny..
    |🇵🇸 avatar 29.6.2015 11:34 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    proč by měl mít problém vyplnit jednoduchý formulář a v mailu potvrdit registraci kliknutím na link..

    Protože se nechce registrovat.

    A idioty, co budou chtít škodit po nějaké době přestane bavit se registrovat - pokud by se blokovali rovnou i jejich maily, tak si každý rozmyslí, jestli si dělat nový mail a nový účet na abc, jenom kvůli tomu, aby tady dělali kraviny..

    /facepalm

    Už jsi slyšel o službách jako Mailinator?

    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    xkucf03 avatar 29.6.2015 13:11 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    a v mailu potvrdit registraci kliknutím na link..

    Třeba proto, že má rozbitý e-mailový server a chce se zeptat, jak ho opravit. Nebo už jeden účet má a nechce si registrovat další kvůli jednomu dotazu (ale heslo k tomu prvnímu má na jiném počítači, na zašifrovaném nebo nabořeném disku, ke kterému se teď nemůže dostat atd.).
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    29.6.2015 15:12 nobody
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    pokud nekoho bavi nadavat a trolovat, delal by si klidne nove registrace a nove treba jednorazove emaily donekonecna... takze omezeni registraci se projevi maximalne na tom ze ti slusni bez registrace sem prestanou chodit a radit ostatnim i registrovanym protoze se nechteji registrovat, ale za to by tu byl kazdou chvilku nejakej novej registrovanej user co by prudil a bavil se uz jen tim jake si po smazani uctu vymysli dalsi novej...
    xkucf03 avatar 29.6.2015 19:12 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    +1

    V poradnách je hodně dobrých rad od nepřihlášených a pokud by byla registrace povinná, spíš sem přestanou chodit úplně, než aby se zaregistrovali.
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    29.6.2015 21:54 Filip Jirsák
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    ti slusni bez registrace sem prestanou chodit
    On sem ještě někdo takový chodí?
    |🇵🇸 avatar 29.6.2015 22:03 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    V prvé řadě oceňuji sebekritiku.

    Ale ano, chodí.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    29.6.2015 22:12 Filip Jirsák
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    V prvé řadě oceňuji sebekritiku.
    Děkuji. Zkazilo by mi náladu, kdyby si toho nikdo nevšiml.
    30.6.2015 20:02 Lol Phirae | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    V prvé řadě oceňuji sebekritiku.
    Jirsák zde přešel do ilegality po pověstném extempore s exportem z Gimpu. :-P
    Jendа avatar 3.7.2015 01:13 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    Ne. (cože, to už jsou tři roky?!?)
    Jendа avatar 3.7.2015 01:15 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    (btw. co znamená Fa & Bi?)
    3.7.2015 09:07 Lol Phirae | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě to tady někdo adminuje?
    Ani se neodvažuju hádat. Snad mistr sám vysvětlí. :-D

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.