abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    dnes 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1971 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: ABCLinuxu-výpadek

    11.5.2007 18:46 filbar | skóre: 36 | blog: Denicek_programatora | Ostrava
    ABCLinuxu-výpadek
    Přečteno: 603×
    Co dneska odpoledne je s ABCLinuxem? Čím byl výpadek způsobený?:-(:-(:-(

    Odpovědi

    11.5.2007 18:53 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ABCLinuxu-výpadek
    Určitě bude oznámení, stačí si jen počkat..
    11.5.2007 19:12 sssssssss | skóre: 15 | blog: cotoje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ABCLinuxu-výpadek
    instalovaly se nove reklamy :-)
    hmm
    11.5.2007 19:15 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ABCLinuxu-výpadek
    Ee, reklamy jsou stále tytéž...
    13.5.2007 23:11 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ABCLinuxu-výpadek
    Ale jiste, ze se menilo neco kolem reklam. Pres moji uchvatnou sadu privoxy filtru mi najednou abicko pri postu omlati pozadavek, ze je cosi chybne volane a ze je pristup odmitnut. (Kdyby se ty bannery aspon nehybaly!)
    14.5.2007 00:02 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ABCLinuxu-výpadek
    Aha. Uz to mam. Nemuselo nutne jit o reklamy, mozna jina verze Jetty. Kazdopadne ted POST formulare vyzaduji spravny referrer, ktery je shodny s odesilaci strankou.

    Takhle se povoli referrer vsem strankam z abicka na abicko:
    { +hide-referer{conditional-block}}
    www.abclinuxu.cz/
    Paranoidnejsi jedinci muzou vyjmenovat jednotliva URL (napr. http://www.abclinuxu.cz/forum/EditDiscussion).
    honzous avatar 11.5.2007 19:16 honzous | skóre: 17 | blog: /var/log/honzous.log
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ABCLinuxu-výpadek
    No ja uz nevedel, co mam v praci z nudy delat, tak jsem si cetl specifikace motorovych oleju :-D
    Nevykej mi, ja ti taky nebudu vykat...↵ Mar 13 11:53:32 nevykat last message repeated 2324661 times
    11.5.2007 19:17 muficek | skóre: 17 | blog: Muficek | Hradec Králové
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ABCLinuxu-výpadek
    Tohle jsem zachytil já dnes cca mezi 10:00 až 10:30, poté byl portál komplet nedostupný.
    HTTP ERROR: 500
    Nemohu se spojit s databazi!
    RequestURI=/
    Caused by:
    cz.abclinuxu.exceptions.PersistenceException: Nemohu se spojit s databazi!
    	at cz.abclinuxu.persistence.impl.MySqlPersistence.getSQLConnection(MySqlPersistence.java:2174)
    	at cz.abclinuxu.persistence.impl.MySqlPersistence.update(MySqlPersistence.java:1973)
    	at cz.abclinuxu.persistence.impl.MySqlPersistence.update(MySqlPersistence.java:183)
    	at cz.abclinuxu.servlets.utils.ServletUtils.handleLoggedIn(ServletUtils.java:391)
    	at cz.abclinuxu.servlets.utils.ServletUtils.handleLogin(ServletUtils.java:234)
    	at cz.abclinuxu.servlets.Controller.performInit(Controller.java:150)
    	at cz.abclinuxu.servlets.Controller.service(Controller.java:66)
    	at javax.servlet.http.HttpServlet.service(HttpServlet.java:820)
    	at org.mortbay.jetty.servlet.ServletHolder.handle(ServletHolder.java:498)
    	at org.mortbay.jetty.servlet.ServletHandler.handle(ServletHandler.java:367)
    	at org.mortbay.jetty.security.SecurityHandler.handle(SecurityHandler.java:185)
    	at org.mortbay.jetty.servlet.SessionHandler.handle(SessionHandler.java:181)
    	at org.mortbay.jetty.handler.ContextHandler.handle(ContextHandler.java:715)
    	at org.mortbay.jetty.webapp.WebAppContext.handle(WebAppContext.java:401)
    	at org.mortbay.jetty.handler.ContextHandlerCollection.handle(ContextHandlerCollection.java:191)
    	at org.mortbay.jetty.handler.HandlerCollection.handle(HandlerCollection.java:114)
    	at org.mortbay.jetty.handler.HandlerWrapper.handle(HandlerWrapper.java:139)
    	at org.mortbay.jetty.Server.handle(Server.java:285)
    	at org.mortbay.jetty.HttpConnection.handleRequest(HttpConnection.java:458)
    	at org.mortbay.jetty.HttpConnection$RequestHandler.headerComplete(HttpConnection.java:776)
    	at org.mortbay.jetty.HttpParser.parseNext(HttpParser.java:500)
    	at org.mortbay.jetty.HttpParser.parseAvailable(HttpParser.java:209)
    	at org.mortbay.jetty.HttpConnection.handle(HttpConnection.java:358)
    	at org.mortbay.jetty.bio.SocketConnector$Connection.run(SocketConnector.java:217)
    	at org.mortbay.thread.BoundedThreadPool$PoolThread.run(BoundedThreadPool.java:442)
    Caused by: java.sql.SQLException: org.logicalcobwebs.proxool.ProxoolException: ConnectionCount is 30. Maximum connection count of 30 cannot be exceeded.
    	at org.logicalcobwebs.proxool.ConnectionPool.getConnection(ConnectionPool.java:216)
    	at org.logicalcobwebs.proxool.ProxoolDriver.connect(ProxoolDriver.java:90)
    	at java.sql.DriverManager.getConnection(DriverManager.java:525)
    	at java.sql.DriverManager.getConnection(DriverManager.java:193)
    	at cz.abclinuxu.persistence.impl.MySqlPersistence.getSQLConnection(MySqlPersistence.java:2172)
    	... 24 more
    Caused by:
    java.sql.SQLException: org.logicalcobwebs.proxool.ProxoolException: ConnectionCount is 30. Maximum connection count of 30 cannot be exceeded.
    	at org.logicalcobwebs.proxool.ConnectionPool.getConnection(ConnectionPool.java:216)
    	at org.logicalcobwebs.proxool.ProxoolDriver.connect(ProxoolDriver.java:90)
    	at java.sql.DriverManager.getConnection(DriverManager.java:525)
    	at java.sql.DriverManager.getConnection(DriverManager.java:193)
    	at cz.abclinuxu.persistence.impl.MySqlPersistence.getSQLConnection(MySqlPersistence.java:2172)
    	at cz.abclinuxu.persistence.impl.MySqlPersistence.update(MySqlPersistence.java:1973)
    	at cz.abclinuxu.persistence.impl.MySqlPersistence.update(MySqlPersistence.java:183)
    	at cz.abclinuxu.servlets.utils.ServletUtils.handleLoggedIn(ServletUtils.java:391)
    	at cz.abclinuxu.servlets.utils.ServletUtils.handleLogin(ServletUtils.java:234)
    	at cz.abclinuxu.servlets.Controller.performInit(Controller.java:150)
    	at cz.abclinuxu.servlets.Controller.service(Controller.java:66)
    	at javax.servlet.http.HttpServlet.service(HttpServlet.java:820)
    	at org.mortbay.jetty.servlet.ServletHolder.handle(ServletHolder.java:498)
    	at org.mortbay.jetty.servlet.ServletHandler.handle(ServletHandler.java:367)
    	at org.mortbay.jetty.security.SecurityHandler.handle(SecurityHandler.java:185)
    	at org.mortbay.jetty.servlet.SessionHandler.handle(SessionHandler.java:181)
    	at org.mortbay.jetty.handler.ContextHandler.handle(ContextHandler.java:715)
    	at org.mortbay.jetty.webapp.WebAppContext.handle(WebAppContext.java:401)
    	at org.mortbay.jetty.handler.ContextHandlerCollection.handle(ContextHandlerCollection.java:191)
    	at org.mortbay.jetty.handler.HandlerCollection.handle(HandlerCollection.java:114)
    	at org.mortbay.jetty.handler.HandlerWrapper.handle(HandlerWrapper.java:139)
    	at org.mortbay.jetty.Server.handle(Server.java:285)
    	at org.mortbay.jetty.HttpConnection.handleRequest(HttpConnection.java:458)
    	at org.mortbay.jetty.HttpConnection$RequestHandler.headerComplete(HttpConnection.java:776)
    	at org.mortbay.jetty.HttpParser.parseNext(HttpParser.java:500)
    	at org.mortbay.jetty.HttpParser.parseAvailable(HttpParser.java:209)
    	at org.mortbay.jetty.HttpConnection.handle(HttpConnection.java:358)
    	at org.mortbay.jetty.bio.SocketConnector$Connection.run(SocketConnector.java:217)
    	at org.mortbay.thread.BoundedThreadPool$PoolThread.run(BoundedThreadPool.java:442)
    Powered by Jetty://
    
    
    Věřící mohou mluvit o velkém štěstí, že Ježíš byl ukřižován. Kdyby ho např. utopili, museli by nosit na krku akvárko :-)
    honzous avatar 11.5.2007 19:21 honzous | skóre: 17 | blog: /var/log/honzous.log
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ABCLinuxu-výpadek
    jj, to jsem taky chytal. Uplne miluju ten javovasky syntax :-/ Zlaty Perl...
    Nevykej mi, ja ti taky nebudu vykat...↵ Mar 13 11:53:32 nevykat last message repeated 2324661 times
    DjAARA avatar 11.5.2007 22:55 DjAARA | skóre: 32 | Praha|Náklo|Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ABCLinuxu-výpadek
    Jojo, taky jsem to zahlédl. Vypadá to, že na chvíli vypověděla databáze…

    A přijde mi, že se musela obnovit ze zálohy -- jako nepřečtené komentáře jsem měl i komentáře co jsem již viděl…
    11.5.2007 22:15 filbar | skóre: 36 | blog: Denicek_programatora | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ABCLinuxu-výpadek
    ???:-(:-(:-(
    Prcek avatar 11.5.2007 22:38 Prcek | skóre: 43 | Jindřichův Hradec / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ABCLinuxu-výpadek
    Je patek vecer, vsichni jsou v hospode ;-).
    Člověk je takový, jak vypadá... A já vypadám jako pravá, nefalšovaná děvka!!!
    vasek125 avatar 11.5.2007 22:51 vasek125 | skóre: 30 | Mladá Boleslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ABCLinuxu-výpadek
    A když už je tu ta diskuse, tak se přidám.. to už na abíčku nemůžou přidávat neregistrovaní uživatelé dotazy a ani reakce na ně nebo další chyba?
    12.5.2007 01:03 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ABCLinuxu-výpadek
    Jak "už"? Snad "konečně". Snad to odradí některé nenechavé "kolemjdoucí".
    12.5.2007 08:10 Jiří Jakeš | skóre: 22 | blog: Linuxovna_JJ | Taipei
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ABCLinuxu-výpadek
    Ne ne, možnost přispívat do *poradny* neregistrovaným lidem je v pořádku, tak to Leoš zamýšlel a očekávám, že tak to i zůstane. Mně osobně by se spíš líbilo, kdyby do blogů byl vstup neregistrovaným zakázán…
    Dalibor Smolík avatar 12.5.2007 13:38 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ABCLinuxu-výpadek
    K tomu bych se přikláněl taky. Dotaz může mít i někdo, kdo tu zaregistrovaný není (nebo i odpovědět, zahlídne-li nějaký dotaz , jehož problematiku zná), ale blogy jsou taková všehochuť, do toho může mluvit každý, kdo umí s internetem. Tak ať se zaregistruje ...
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    12.5.2007 14:30 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ABCLinuxu-výpadek
    To je vlastně pravda. I když ten kdo opravdu potřebuje pomoct by se registrovat mohl (beztak pokud to myslí s Linuxem vážně tak by se tu dřív nebo později registroval).
    vasek125 avatar 12.5.2007 16:19 vasek125 | skóre: 30 | Mladá Boleslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ABCLinuxu-výpadek
    Jo, ale pak jsou případy, kdy se někomu třeba zboří systém a potřebuje nutně pomoct, vůbec těžko se mu podaří spustit na zhavarovaném systému alespoň konzolový links, tak takový člověk nebude mít opravdu náladu na to se registrovat.
    21.5.2007 13:26 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ABCLinuxu-výpadek
    To uz tu jednou bylo a neujalo se to.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    21.5.2007 13:26 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ABCLinuxu-výpadek
    To byl bug, AFAIK fixnuty
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    11.5.2007 23:16 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ABCLinuxu-výpadek

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.