Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Tady se musim pripojit. Sice mam HTC Winama (Drive Dopod)uz asi pres rok, ale vetsi smejd jsem nevidel. Samotny telefon by nebyl asi ani tak spatny, ale ten OS je fakt katastrofa.
Je to pomaly. Kolikrat mi ani budik nezazvoni. Az na telefon sahnu a zmacku tlacitko, tak zacne zvonit. Media player nemuze dat do playlist nejake mp3 a zasekne se to. Pri prehravani MP3 se to po kazde pisnicce zapauzuje (nekdy). Atd. atd.
Proste des a hruza. Uz bych si telefon s WM nikdy nekoupil.
Nokia today announced it has launched a cash offer to acquire all of the shares of Symbian Limited that Nokia does not already ownzatim je ve vzduchu jenom nabidka, ale to fantazirovani co kolem toho poletuje me trochu zarazi:
Finally, Nokia's move to open source Symbian raises the issue of its 2005 agreement to use Microsoft's DRM technology on its handsets. Marrying open source Symbian with Microsoft's DRM locks seems an unlikely combination, so maybe there's hope that Nokia has seen the light not only on the power of open source, but on the pointlessness of DRM too.takze nokia by na jednu stranu chtela poucovat vyvojare o byznysu a nutnosti drm a ted jako zahodi dohody s microsoftem ohledne drm aby mohl byt symbiaon free, tak na to jsem zvedav
zatim je ve vzduchu jenom nabidka
Nabídka to sice je, ale asi ne zcela nereálná -- 91% of the stockholders have already agreed
Jak že to bylo s tou konzervou?Otevřu konzervu a vyleze na mne souborový dialog GTK+ ?
Tiskni
Sdílej: