Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »set editor="/usr/bin/emacs -nw" set pop_host="pop.gmail.com:995" set pop_user="vystrcil.martin" set smtp_url="smtp://smtp.somt.cz"
Řešení dotazu:
set spoolfile="imap://username:password@server/INBOX"
set folder="imap://username:password@server/"
a úplně mi to stačí. Verze je Mutt 1.5.20
Pročtení následujících článků by Ti mělo pomoci:
Mutt I
Mutt II
Mutt III
Mutt - jak začít
Msmtp (Mutt)
Co se týče stahování pošty z pop doporučuji Fetmail spouštěný z Cronu a na třídění Procmail.
$ cat .fetchmailrc defaults protocol pop3, timeout 300, keep, mda "procmail -f-" poll "mail.example.org", user "username@example.org", password "";
Pro odesílání doporučuji msmtp viz výše. A na Muttu nechat jen vlastní práci s maily a jejich předání msmtp při odesílání.
Pokud chceš používat IMAP, tak je podle mého názoru dobrá volba přechod na Alpine, já na něj přešel po několika letech z Muttu a jsem velice spokojen, během několika dní mi Mutt přestal chybět.
#editor set editor="/usr/bin/emacs -nw" #odesílání pošty set smtp_url="smtp://smtp.somt.cz" #řazení podle data set sort_aux=reverse-date # a vláken set sort=threads # a podle abecedy set sort_browser=alpha # zobrazí jen vybrané hlavičky ignore * unignore From To Cc Subject Date Reply-T # moje hlavička my_hdr From: Martin Vystrčil # informace o mě a o stroji set hostname = "godie" set realname = "Martin Vystrčil" #nastavení příjmu a odesílání pošty set spoolfile = "pops://email:995/" set folder = "pops://email:995/" set record="$HOME/Mail/sent" set mbox="$HOME/Mail/mbox" set postponed="$HOME/Mail/postponed" set folder="$HOME/Mail" set record="+sent" set mbox="+mbox" set postponed="+postponed"
Tiskni
Sdílej: