Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Řešení dotazu:
Moje otázka je tedy jednoduchá: můžu vytvořit GNU aplikaci se vším co k tomu patří (tzn. licence, použitelnost atd). v systému MacOSX, když budu využívat jen prostředky ze základu systému MacOSX to jest z Darwinu (make, gcc atd.)?Pokud „GNU aplikací“ myslíš aplikaci, kterou uvolníš pod licencí GNU/GPL, pak samozřejmě ano.
To moc nepomuze, Java je na OS X taky naskinovana, ale stejne na to vetsina lidi nadava. V pripade QT bude problem s tim, ze se pravdeposobne nebude korektne chovat ikonka v docku, nebude podporovat services, jinej filedialog a predevsim, nativni programy jsou zalozeny na prvcich, ktery nevim jestli QT obsahuje(namatkou http://www.applelinks.com/images/uploads/charles/xpadwin.jpg) a to vsechno za predpokladu, ze by clovek pouzil QT napsany pro Quartz a nikoliv pro X11. V opacnem pripade by se clovek mohl navic rozloucit i s tim menu nahore...
Bohuzel je to tak, ze skutecne systemove vypadajici aplikaci clovek napise pouze v Cocoa(a asi i v Carbonu, ale ten je obsolete), nastesti ma bindingy nejenom na Objective-C.
Skype je v Cocoa, viz Wiki a hlavne otool -L. Jo Last.fm zapada dobre, to je pravda. Java na OS X ma bohuzel otresny file dialogy a vetsina programu se vzhledem k multiplatformnosti chova tak nejak nijak. Klavesovy zkratky jiny, nepodporuje services atd.. Jinak to ale docela ujde.
Java 6 je i v 32bit(intel) verzi, podivej se do java preferences.
if sys.platform.startswith('dar'): QtGui.QApplication.setStyle('macintosh')
Tiskni
Sdílej: