Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Component
, která má víc než čtyři tisíce řádků a řeší snad úplně všechno. Můj nejoblíbenější příklad – fakt patří metoda setResponsePage
do třídy Component
? Wicket hodně využívá dědičnosti, takže ono to z pohledu příjemného používání dává smysl, ale nemůžu to nepovažovat za prasárnu Component
je dost komentářů, ale setResponsePage()
bych očekával asi taky trochu jinde i když to má své opodstatnění i v rámci design pattern Composite, ale musel bych si asi něco napsat, abych to mohl hodnotit, každopádně zařadím si to do seznamu "k prozkoumání"
sloccount
je to je bez komentářů něco přes 2000 řádků, což je pořád dost monstrózní. I když jsem samozřejmě viděl i větší.
Ale jestli chcete jiný příklad, můžu sloužit třeba generováním javascriptů v Javě uvnitř komponent sčítáním řetězců (i když práce s externími javascripty je ve Wicketu hodně pěkná). I když mám pocit, že v téhle oblasti se něco dělo, takže už to dneska možná neplatí.
Tiskni
Sdílej: