Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
16:58:48 up 42 days, 10:47, 1 user, load average: 0.00, 0.03, 0.03
Zvacsenie kapacity HDD potrebujem hlavne na FTP a NSF, cize rychlost by mala byt ako LAN.
Chcel by som zvacsit kapacitu HDD, samozrejme cim viac, tym lepsie. Rad by som tam dal aspon 500GB. Kedze mam tam stare IDE, takze SATA tam nemozem davat, jedine, ze kupim redukciu IDE/SATA, len neviem ci by to fungovalo ... Dalej som uvazoval o nejakom externom HDD s usb rozhranim, ale na tom PC su myslim len usb 1.1 (alebo ako sa to oznacovalo) neviem ako by to bolo potom z rychlostou, myslim, ze usb 1.1 ma v hight speed asi 12Mbps, cize je to moc pomale, takze to by asi nebolo idealne
Posledna moznost co ma napada je asi sietovy HDD, tie su ale o nieco drahsie.
Co by ste mi odporucili, ktora moznost je najlepsia, alebo su aj ine moznosti ? Nechcem do toho moc vela investovat. Je to taky maly server vyuzivany v malickej LAN so susedmi (asi 20-25 PC).
Inak system je ubuntu 10.04
Ak by som mal zopar supov na viac, tak by som si asi postavil celkom novy server na doske mini ITX s lepsim CPU, s lepsou RAM a s vacsim HDD na SATA (urcite aj s omnoho nizsou spotrebou :) )
http://aukro.cz/sata-pci-radic-fastrak-s150-tx4-i1829420880.html
Perfektní řadič http://aukro.cz/listing.php/user?us_id=6490280
z toho dáš dohromady dost výkonný železo za pár korun, které Ti vydrží další 3-4 roky bez problému.
Tiskni
Sdílej: