Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Řešení dotazu:
... že je to JE problém a že se debianu PŘÍMO týká - nebo máš pocit že dojebané dependency je drobnost?Je otázkou, zda je to vadou distribuce nebo je databáze s dependency v uvedeném případě nějakým způsobem poškozena např. neodobornou manipulací nebo přeplněním svazku.
Je otázkou, zda je to vadou distribuce nebo je databáze s dependency v uvedeném případě nějakým způsobem poškozena např. neodobornou manipulací nebo přeplněním svazku.
podle mých zkušeností je toto docela častá věc - hlavně teda pokud používáš něco jiného než stable - třeba nedávno mi při aktualizaci X serveru chtěl smazat ovladače ke grafice - mohl jsem si vybrat - buď budu v textovém režimu, nebo chvíli počkám než to opraví
databáze byla ok, svazek přeplněnej nebyl
občas se to prostě stane, ale jasně do model se nekope
Promiň ale když má autobus píchlé kolo to znamená že je rozbizý ! Pokud si myslíš že není , jsem zvědav jak tě včas převeze na navazující spoj na letiště do Motu Mute .
Chybu bych viděl v kroku "potvrdím instalaci", kdy zřejmě nevíš, co všechno jsi vlastně potvrdil
Tak tak. Osobně bych to viděl na nějakou "pending" akci, která se prostě provedla společně s tou instalací. Přesně od toho tam je náhled a potvrzení celé akce.
There is a difference in how aptitude keeps track of installed packages and their dependencies compared to apt-get. Aptitude is more precise is tracking these dependencies. Consequently, when you switch from using apt-get to aptitude, the first time you use aptitude you can run into problems because it can remove needed packages because it does not know that they are needed. This can be resolved through aptitudes’s full-screen interface or by entering the following command:
sudo aptitude keep-all
viz Aptitude vs Apt-get Comparison
bezpečné - ve smyslu security nevím, ve smyslu používání systému podle mě v pohodě - používám sid/experimental asi 3 roky a je to ok - chce to mít full backup třeba pomocí partimage hlavně na začátku - než si na něj zvykneš a zjiszíš si na co dávat pozor - přeci jen označení unstable a experimental není jen tak pro srandu - hlavně to chce číst to co si asi přehlídl - výpisy aptitude, nebo synapticu
- možná je tvoje verze hplip už v testingu a pro ten už vychází security update
v /etc/apt/sources.list mám tohle
deb http://ftp.debian.org/debian/ testing main contrib non-free
deb-src http://ftp.debian.org/debian/ testing main contrib non-free
deb http://ftp.debian.org/debian/ unstable main contrib non-free
deb-src http://ftp.debian.org/debian/ unstable main contrib non-free
deb http://ftp.debian.org/debian/ stable main contrib non-free
deb-src http://ftp.debian.org/debian/ stable main contrib non-free
deb-src ftp://ftp.debian-multimedia.org sid main
deb ftp://ftp.debian-multimedia.org sid main
deb-src ftp://ftp.debian-multimedia.org experimental main
deb ftp://ftp.debian-multimedia.org experimental main
deb http://ftp.debian.org/debian/ experimental main contrib non-free
deb-src http://ftp.debian.org/debian/ experimental main contrib non-free
deb http://qt-kde.debian.net/debian experimental-snapshots main
deb-src http://qt-kde.debian.net/debian experimental-snapshots main
Na Debian prechazim z Fedory. Ta ma sve speciality, ale problem takovehoto razeni me tam jeste nepotkal.Tam se zase snaží yum doinstalovat i686 -devel balík jako závislost základního x86_64 balíku. Případně při odinstalaci drobnosti s sebou vezme celé KDE/GNOME/httpd apod. protože ještě v roce 2011 se v RPM nepoužívají slabé závislosti... Každý systém má svoje muchy, se kterýma se budeš muset naučit žít, případně je obcházet.
Been there, done that!
Zrovna v neděli jsem si na domácí server chtěl doinstalovat Fetchmail a Dovecot a Aptitude mi z nějakýho důvodu označil 70 NEPOUŹÍVANÝCH balíku k odinstalaci. Nepořádně jsem si prohlédl jejich seznam a pak jen zíral, jak mizí: Apache, Pure-ftpd, SVN server, NFS server, LVM2, CUPS, OpenVPN a dokonce SSH server, DHCP server i klient, LILO (!!!) a podpora PHP. Pozdeji (po tom, co jsem se do něj chrootnul z Gentoo Live CD abych obnovil to LILO) jsem zjistil, že se odinstaloval dokonce i ping, iwconfig, Midnight Commander, Aptitude sám a nano.
Je prostě potřeba počítat s tím, že Debianí balíčkovací systém je blbej jak půllitr bublin a rozhodně se nespoléhat na jeho automatické rady.
Tiskni
Sdílej: