Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
CHM je uzavřený, proprietární formát a to že někdo reverzním inženýrstvím odhalil jeho strukturu na tom nic nemění.Nepovídej. CHM je formát, jehož struktura je známa, publikována a existují open-source implementace. Společnost, která ho původně vyvinula coby proprietární, nemá žádné plány na zavádění dalších nekompatibilit a proprietárních fíčur. Jak se taková situace prakticky liší od open formátu? Jen ideologicky. Nedokážu CHM posoudit technicky, tudíž to pořád může být shit, nicméně technická kritéria jsou už teď jediná relevantní.
Ono myslenka zazipovaneho html imho elegantni je.Kdyby s tím uměly browsery pracovat, tak by to bylo elegantní. Když to předtím musím vybalit, tak je to k ničemu. Jinak ten maff se mi líbí, škoda že to není podporované defaultně, takhle se to nejspíš nerozšíří :(
Já nepotřebuji vytvořit eknihu, ale cloud vzájemně prolinkovaných informacíOMG už i tomuhle se říká cloud?
Linearita textu (čte se to odzhora dolu) je v tomhle případě k ničemu, naopak mi vadí.To už záleží jen na tobě, jak moc ne/lineární si to uděláš – třeba si tam dej JavaScript, který bude skrývat a odkrývat různé divy (jednotlivá témata), v jednom z nich může být třeba obsah nebo rejstřík, někde jsem viděl i vyhledávání realizované čistě JavaScriptem (nejdřív se to samozřejmě muselo indexovat – ale pak při vyhledávání už to nijak nepotřebovalo komunikovat se serverem nebo jiným softwarem, jen JS).
To už záleží jen na tobě, jak moc ne/lineární si to uděláš – třeba si tam dej JavaScript, který bude skrývat a odkrývat různé divy (jednotlivá témata), v jednom z nich může být třeba obsah nebo rejstřík, někde jsem viděl i vyhledávání realizované čistě JavaScriptem (nejdřív se to samozřejmě muselo indexovat – ale pak při vyhledávání už to nijak nepotřebovalo komunikovat se serverem nebo jiným softwarem, jen JS).Já vím. Psal jsem to i v prvním postu, jen bych se rád vyhnul znovuvytváření již vytvořeného.
Možností je celkem dost – např.
DocBook je obecně dobrá věc a má neomezené možnosti (můžeš si to pak transformovat, do čeho chceš), ale je to vhodnější pro obsah, který vytváříš sám (články, knihy, dokumentace…) než pro archivaci cizích webů.
Tiskni
Sdílej: