V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Řešení dotazu:
Dej do cronu pod rootem script kterej se bude spouštět 1x za hodinu a bude mít obsah
find / > /tmp/pokus
pak zjisti cat /tmp/pokus | wc -l
udělej generátor náhodného čísla 1-(hodnota wc -l)
no a pak přečti řáek podle náhodného čísla ze souboru /tmp/pokus do proměné soubor
no a ve finále rm $soubor
a o zábavu je postaráno
Pak dej vědět jak script vypadá v bashi , a jak ten samej vypadá v c++.
:)
Zatim sem to nahradil Gwenview, ale není to ono (ikdyž jako plugin má taky opegl prohlížeč), pomalu to startuje, je to takový těžkopádný a dřív to i hrozně padalo a leakovalo, teď je to už lepší, ale pořád nejsem spokojenej. Jediná věc která se mi na tom líbí a je udělaná podle mě opravdu dobře je import fotek z foťáku. To pokud vim ksquirrel vůbec neměl a taková funkcionalita by se opravdu hodila.
Ahoj, zkus aichallenge.org I kdyz to na prvni pohled mozna nevypada, da se na tom pekne ujet a vydrzi to na dlouho.
V kalendari brmlabu mate pristi tyden nejaky seminar o Reprapu, co to je?Pár lidí si pod vedením Josefa Průši staví RepRapy.
Muzu se tam podivat i jako neclen?Určitě, akorát počítej s tím, že tam asi budou jenom reprapisti. Jestli máš zájem i o další projekty, zkus se objevit spíš někdy jindy - typicky v úterý večer na meetup, to tam jsou skoro všichni.
Až na ruby (ale to je věc preferencí) naprosto souhlasím, krom procházek provozuji také vaření a případně následné šlofíky .
Tiskni
Sdílej: