Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Dobrý den,
jak již název napovídá rád bych si vyrobil jednoduchý dvoutlačítkový ovládač (ve smyslu mini keyboard), kde by byly samozřejmě jen 2 tlačítka. Připojen by mohl být přes rs232 či lépe přes rs-422 který téměř nevyužívám.
Můžete mě odkázat na nějaké stránky zabývajicí se tímto? V podstatě nevím jak tyto porty fungují, ale předpokládám, že by mělo jít zařídit, že když se tam vytvoří tunule mezi určitými piny, že daemon v systému linux kontrolujicí stavy by toto mohl rozeznat a při změně poslat instrukce dále do systému, kde pomoci vytvořeného programu bych tlačítka přiřadil k již existujicím klávesám klávesnice.
ir přijímač do rs232 mám funkční, starou myšku rs232 bych taky našel a přemýšlel jsem o jejím využití, ale zajímá mě to čistě bez použití hotových produktů. jinak jsem se zmýlil, nemyslel jsem rs422 ale LPT port.
Chci si sestavit mikro klávesnici s dvěma tlačítky, které si pak namapuju na existujicí.
Tiskni
Sdílej: