abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Linuxovy gigabitovy router: aky HW a SW?

    23.9.2012 08:43 traq
    Linuxovy gigabitovy router: aky HW a SW?
    Přečteno: 744×
    Aky HW a SW by ste odporucali na zostavenie linuxoveho gigabitoveho routru (platforma x86-64)?

    Funkcie routru:
    - do 5 statickych routes
    - firewall: do 30 pravidiel
    - ziadny QoS
    - 6to4

    Aky HW:
    - kolko RAM?
    - ake sietovky?

    Aky SW:
    - ake jadro?

    Terajsie vyuzitie pasma je okolo 300 Mbit/s: 90% HTTP(S), ostatok FTP, VPN...

    Odpovědi

    23.9.2012 15:21 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxovy gigabitovy router: aky HW a SW?
    Proč PC? Nestačil by mikrotik a pod....?
    Migi avatar 23.9.2012 15:41 Migi | skóre: 59 | blog: Mig_Alley
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxovy gigabitovy router: aky HW a SW?
    +1 pro Mikrotika
    pavlix avatar 23.9.2012 18:37 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxovy gigabitovy router: aky HW a SW?
    Až jeden z mých zákazníků sundá ze skříně 4x rb1200 a bude je ochotný znovu nasadit do sítě… :). Padalo to několikrát denně při zátěži, RouterOS 5.x.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    Migi avatar 23.9.2012 18:44 Migi | skóre: 59 | blog: Mig_Alley
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxovy gigabitovy router: aky HW a SW?
    já mám RB751 s ROS 5.16 a nemůžu si vynachválit. Nutno ale podotknout, že je to domácí router a jako chorobný nesdíleč a nestahovač nemám co mluvit o nějakém vytížení.
    pavlix avatar 23.9.2012 18:47 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxovy gigabitovy router: aky HW a SW?
    RB1200 je racková varianta Mikrotiků a byly na zkoušku nasazené do sítě ISP. Neúspěšně. Ty malé mikrotiky zatím celkem fungovaly, zvlášť jsem slyšel chválu na wifi se stařičkým firmware 3.x a bridge módem (jinak nešla IPv6), na nových firmwarech při stejném hardware má prý wifi o něco horší parametry.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    23.9.2012 18:57 traq
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxovy gigabitovy router: aky HW a SW?
    Myslim, ze preco nie MIKROTIK najdete nizsie. Navyse si myslim, ze pri Linuxe mam vacsiu mieru kustomizacie, najma ak ide o IPv6.
    23.9.2012 18:59 traq
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxovy gigabitovy router: aky HW a SW?
    Teda dovod preco nie MIKROTIK dava pouzivatel pavlix (prispevok z 18:47). Neuvedomil som si, kde sa moj prispevok zobrazi :-)
    23.9.2012 21:39 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxovy gigabitovy router: aky HW a SW?
    Nevim, jak hi-end rady Mikrotiku, ale bezne rady maji dost poddimenzovane procesory, takze toho moc neuroutuji.

    Jinak takova typicka ukazka designu Mikrotiku je treba RB 44G - sitova karta, kde 4 gigabitove ethernetove chipy jsou pripojene na klasickou PCI.
    pavlix avatar 23.9.2012 23:54 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxovy gigabitovy router: aky HW a SW?
    Jinak takova typicka ukazka designu Mikrotiku je treba RB 44G - sitova karta, kde 4 gigabitove ethernetove chipy jsou pripojene na klasickou PCI.
    To je skoro jako UBNT.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    MMMMMMMMM avatar 23.9.2012 15:46 MMMMMMMMM | skóre: 44 | blog: unstable | Valašsko :-)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxovy gigabitovy router: aky HW a SW?
    23.9.2012 20:52 kyytaM | skóre: 35 | blog: kyytaM | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxovy gigabitovy router: aky HW a SW?
    Vzhladom na to, ze dnesna x86 spicka zvladne aj 10gbit/s, velmi to prehanat netreba. Zaklad su poriadne sietovky s offloadom - cize napr. Intel. Urcite nie vykaly ako Realtek. Ked mas jadier tolko, kolko sietoviek (+1) nepokazis nic - cim vyssia frekvenica tym lepsie, ale ako som uz hovoril 1gbit dnes uz nie je ziadna meta, 300 mbit/s ti da v pohode aj x rocny desktop s Realtekmi. ;) Otazka je este, kolko paketov za sekundu a kolko spojeni za sekundu, nie vzdy je gigabit ako gigabit. :)
    23.9.2012 20:54 kyytaM | skóre: 35 | blog: kyytaM | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxovy gigabitovy router: aky HW a SW?
    btw. tieto dosky vyzeraju zaujimavo prave na taketo ucely - http://www.supermicro.com/products/embedded/embedded_motherboard.cfm
    23.9.2012 21:26 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxovy gigabitovy router: aky HW a SW?
    No, pulku offload featur u routeru nepotrebujes (napr. ruzne varianty segmentation offloadu) a rx checksum ma i ten Realtek. Dle mych testu se da bez potizi uroutovat 800 Mbps fullduplex (pri 1kB paketech, tedy cca 2x100 kpps) da dostat s beznym novym PC jak s Realtekem (r8169) tak s Intelem (e1000e), na tom Intelu mas pak zhruba polovicni cpu load.
    26.9.2012 18:36 traq
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxovy gigabitovy router: aky HW a SW?
    Ktore features so odporucane?
    23.9.2012 21:27 ewew | skóre: 40 | blog: ewewov_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxovy gigabitovy router: aky HW a SW?

    Tiež je nutné vedieť či daná doska nemá chybnú tabuľku IRQ liniek. Samozrejme sú na to parametre jadra, ktoré túto zaležitosť korigujú ale nie vždy to funguje. Použitie lepšiej sieťovky je dobrý nápad ale ak doska nevie pracovať s irq, tak je to na uvaženie. Je pravda, že lepšie sieťovky nežiadaju prerušenie na každú činnosť.

    U väčšsieho počtu jadier sa dá použiť aj smp_affinity pre irq. Týmto je možné definovať, ktoré jadro bude spracovávať dané irq.

    Root v linuxe : "Root povedal, linux vykona."
    26.9.2012 18:37 traq
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxovy gigabitovy router: aky HW a SW?
    10 GBit/s sa mysli s tymto: http://www.avc-cvut.cz/akce/10g-sitovy-prvek ???

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.