Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tak, ako som napisal v prvom prispevku, webovy server je za firewallom, ktory vie pracovat iba s IPv4.1) To neříká nic o tom, zda webový server může či nemůže komunikovat po IPv6. 2) To neříká nic o tom, zda lze situace změnit.
Takze IPv6 adresa na webserveri mi je nanic.Non sequitur.
A co chcem dosiahnut? Dostupnost webovej prezentacie organizacie cez IPv6.Z důvodu statistik a logů dopočuju webserver dostat na IPv6. Pokud pro tebe nejsou důležité, ze to vyřešit triviální tcp proxy například na bázi inetd a netcatu. Ale teď už odpovídám na skutečnou otázku z reálného světa, dosud se tvůj dotaz vůbec zodpovědět nedal.
je mozne prevadzkovat IPv4 a IPv6 s existujucimi sietovymi kartami alebo treba doinstalovat tretiu?Samozřejmě stačí pouze jedna karta na oba dva protokoly. Ono je jí docela dost jedno co na ní běží, pokud neberu v úvahu různé offloadingy.
je mozne prevadzkovat iptables a ip6tables na jednom stroji sucasneSamozřejmě
akym sposobom sprevadzkovat preklad IPv4-IPv6 (je NAT stabilny?)NAT? Fuj. Existuje několik mechanismů pro přechod. Nejsem takový guru abych ti konkrétně poradil. Snad by bylo nejlepší IPv6 přes ten firewall tunelovat přes to GRE.
??? Co tym myslite?To, co říkám. Jeden otazník k vytvoření otázky stačí. Možná by se dal použít NAT64 s vlastním prefixem. Nicméně to stále není typickým použitím této technologie a NAT64 je v tomto případě kanónem na vrabce.
Tiskni
Sdílej: