Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Zdar!
Hledám nějakou desku à la Routerboard, Alix, či tak něco podobného, která by ideálně splňovala toto:
Existuje něco takového? Nebo alespoň něco, co by se tomu blížilo...
No, tak RPi bych za příklad rozhodně nebralChtels priklad, a kdyz ho dostanes se ti nelibi ? Pfff, tak si hledej informace sam. Mozna neni reprezentativni situace vetsiny ARMu, nicmene to zapojeni je jedno z realne pouzitych moznosti, a dobra ukazka jak to lze sprasit.
jak SoC, tak Raspberry jsou strašný slepeninySoC neni vyrobek ani vyrobce, je to zpusob provedeni hardwaru, takze celkem nechapu tvou poznamku... pretty much 100% ARMu je v provedeni SoC.
V procesoru žádný USB kontrolér být nemůže.
Může viset přímo na interní sběrnici CPU.
Problém u některých SoCů (např. tom v RPi) je to, že USB řadič je úplně hloupý a ani neumí používat přerušení. Provoz přes USB je u takového zařízení velice náročné na CPU, protože se driver musí každých 1ms/125us dotazovat řadiče na jeho stav.
OK, pak je RPi ještě debilnější, než jsem myslel
Pro 4 karty by mě nepřekvapilo, kdyby to jeden řadič neutáhl. Podložené to nemám ničím, ale 80Mbps stálý tok včetně dalších činností je docela dost. Pokud by však mělo CPU dost jader a rozdělilo si to, možná že to pojede, moc tomu ale nevěřím. Vyzkoušej a uvidíš.
No, já se ptal, odkud bereš to kategorické tvrzení, že to ARMy nezvládnou...
Tiskni
Sdílej: