Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Otázka zní zda-li využije potenciál dané pracovní stanice, která je více jak 5 let stará a stejně do ní bude muset kupovat nové disky, jak na tom budou s hlučností ojeté ventilátory včetně těch na grafice a zdroji, kolik to bude žrát v klidu oproti nejnovější generaci komponent.
Podle mě je výhodnější postavit si to z nových komponent, které si sám vybere, kvalitní zdroj, skříň, základovku a má minimálně na 5 let pokoj.
I levnější skládačky mi beží 24x7 již 9 let a měnil jsem jen zdroj a ventilátory, takže nepochybuji, že by to ta ojetá pracovní stanice nedala.
Musíš si definovat parametry: ECC RAM, počet jader, VT-d (potřebuješ spouštět další OS v KVM a využívat v něm plný výkon GK?), maximální množství RAM, grafiku v procesoru nebo dedikovanou, počet monitorů a jejich rozlišení.
Co se týče procesorů Skylake, tak chyba ve firmware není problém a s aférou ohledně ohýbání to také nebude tak horké, když si tam nepověsíš extrémě těžký chladič a nebudeš s tím jezdit po D1. Procesory Skylake ti přinesou ECC, VT-d, 64GB RAM, 4096x2304@60Hz již od nejlevnějšího Celerona. Haswell ti přinese VT-d až od i5, ECC od Xeonu a 32GB RAM.
Mohlo by tě zajímat vlákno VT-d, "VGA passthrough".
Tiskni
Sdílej: