Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
+1
Maildir je jasná volba. Co se týče DB: starám se o několik poštovních serverů, na většině mám DB a je to prakticky bezúdržbové, navíc mám sdílená data mezi Postfixem, Dovecotem a dalším softwarem (Jabber atd.). Na jednom serveru (ten jsem neinstaloval) je to v souborech – asi „aby to bylo jednodušší“ – a je v tom takový bordel… že by bylo nejjednodušší to všechno smazat a začít znova s DB.
Takže databázi (používám PostgreSQL – ale i MySQL resp. MariDB bude OK) doporučuji i pro malé instalace, kde máš jen pár účtů a máš pocit, že na to DB není potřeba.
To má nevýhodu, že takhle obsloužíš jen jednu doménu.
Konfiguraci (účty, přesměrování) do DB.Textová DB má taky svoje kouzlo.
tak si v postfixu nahodím jenom seznam domén
No právě.
a další nastavení typická pro SMTP
Co třeba aliasy?
Databáze má smysl, pokud ji potřebuju pro nějaký management. V tuhle chvíli ale existuje jen dost primitivní postfixadmin
Správa není zdaleka jen hotový klikátor.Spravovat to můžeš svým oblíbeným SQL klientem nebo si správu napsat na pár řádků v nějakém skriptovacím jazyce – výsledek je spolehlivé a jednoduché řešení (vícevláknový a víceuživatelský přístup, řízení práv, referenční integrita, rychlé vyhledávání, síťová transparentnost… věci, kterých bys s obyčejnými soubory těžko dosahoval).
Databáze teoreticky znamená další komponentu, která může selhat a snižuje dostupnost systému. Ale vzhledem ke spolehlivosti PostgreSQL (nebo i MySQL/MariaDB) bych se toho nebál. Výhody podle mého převažují. Co se týče spotřeby zdrojů, tam bych se DB vzdal asi jen v případě, že by poštovní server měl běžet na nějakém wifi routeru, jinak to není moc relevantní.
a jako tresnicka na dortu se ted _nektere_ eventy nesynchronizuji na iOS zarizeni.Vypadlo mi "pres CalDav".
Tiskni
Sdílej: