Immich byl vydán v nové verzi 3.0.0. Jedná se o alternativu k výchozím aplikacím od Googlu a Applu pro správu fotografií a videí umožňující vlastní hosting serveru Immich. K vyzkoušení je demo. Immich je součástí balíčků open source aplikací FUTO. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPL-3.0.
Společnost Juno Computers prodávající počítače s předinstalovaným Linuxem má nově v nabídce linuxový tablet Juno Tab 4 - WiFi. Na výběr je Debian, Ubuntu a Kubuntu. Předobjednat jej lze za 949 liber (26 500 korun).
Podman (Pod Manager), nástroj umožňující vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota, byl vydán v nové major verzi 6.0.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Řešena je i vážná bezpečnostní chyba CVE-2026-57231.
Společnost Sony oznámila, že od ledna 2028 přestane vydávat nové hry pro PlayStation na fyzických discích. Všechny budoucí tituly budou dostupné výhradně v digitální podobě na PlayStation Store.
Google Chrome 150 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 150.0.7871.46 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 433 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Soudní dvůr Evropské unie potvrdil rekordní pokutu 4,125 miliardy eur (100 miliard Kč) americké technologické firmě Google ze skupiny Alphabet. Pokutu firmě v roce 2018 vyměřila Evropská komise (EK) za to, že Google podle ní zneužívá operačního systému Android k potlačení konkurence na trhu vyhledávacích služeb.
Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa povolila firmě Anthropic obnovit plný přístup klientů k modelům umělé inteligence (AI) Fable 5 a Mythos 5. Ty byly nedostupné bezmála tři týdny kvůli bezpečnostním obavám vlády, třebaže americké ministerstvo obchodu minulý pátek povolilo omezený přístup k modelu Mythos 5 pro některé „důvěryhodné“ domácí organizace.
Francúzska organizácia na ochranu spotrebiteľa, po viac než ôsmych rokoch skúmania, žaluje Epson za plánované zastarávanie tlačiarní. Súd sa začína dnes, 2. 7. 2026, vo francúzskom Nanterre.
Erin Catto, autor open source 2D fyzikálního enginu Box2D (Wikipedie), představil nový 3D fyzikální engine Box3D. Engine je již používán ve hře The Legend of California.
Byla vydána nová verze 4.0.0 multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy nových filtrů na PIXLS.US.
Řešení dotazu:
sudo apt-get install mc
sudo nano /etc/fstab
Ukládá se CTRL+O. Ukončuje se CTRL+X, nebo v Emergency možná CTRL+C, nebo CTRL+D.
man fstab co se do něj píše.
Zatím si můžeš zkusit jestli disk ručně připojíš sudo mount /dev/sdc1 /sdilena_dataPokud ručně připojení funguje, tak vyměníš v fstab UUID za to které patří správnému disku myslím 4C0... a vyměníš vfat za ntfs a odstraníš #.
Nemusíš čekat do příštího týdne. Klidně zatím můžeš používat jen 3 moduly. Tedy pokud dohromady dávají alespoň 1,5 GB. Využívat Dual Channel je lepší, ale ne nezbytné. Až budeš mít nový pár, tak tu přebývající vypojíš a nahradíš tím novým párem.
... do W2000, tam to padlo ...


A teď čekám, že dost lidí nadskočí a bude argumentovat jako to nejde.
No Android je takové seriové auto. A netvrď mi, že na linudovém základě nejde vytvořit obdobné auto i pro standardní komp. To že ty a ani já bychom ho nepoužívali je jiná věc.Já neříkám, že nejde, takže s tím nepoužíváním opatrně
Tím spíš mě štve, že se neprodávají pouze cihly, do kterých by se nalil systém dle vlastní volby.
Chcete Widle? Linux? Android? Něco jiného? Nebo mix? Fajn… Tak to máme… A hotovo, vyřízeno. Systém se podělá? Dojděte si do psychologické poradny počítačových uživatelů, tam se na to koukne odborně proškolený psycholog. A buď předepíše antidepresiva, protože budou data v hajzlu + doporučení na reklamaci. Nebo zjistí v čem je problém a ten se pokusí vyřešit. Platila by to zdravotní pojišťovna uživatele toho IT křápu.
Pak by konečně BFU přestali kdekoho na potkání atakovat se svými problémy. A internetové diskuze by vedli jen ti, co se skutečně zajímají o to, jak jejich systém funguje.
plné omalovánek a bohužel většinou i sraček. Zpočátku jsem myslel, že to půjde používat, ale nakonec jsem to vzdal. A jak tak koukám kolem sebe co kdo na tom mobilu dělá, tak se to dá shrnout do několika málo bodů:
povazuju to za napul dobrou cestu, ta druha pulka uz se shodneme (myslim) "uplne", chtelo by to (moznost) i snadne opravy...
Tiskni
Sdílej: