Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Tú fixnú IPv6 adresu mi ale router od poskytovateľa nechcel propagovať do internetuJenom bych se zeptal, co si pod tím mám představit?
Ak by mal vonkajšiu IPv6, tak je za vodou.Pokud "tam venku" sežene IPv6
Kvalitný firmware v prenajatom routeri. Tak kvalitný, že chráni užívateľa pred internetom.Tú fixnú IPv6 adresu mi ale router od poskytovateľa nechcel propagovať do internetuJenom bych se zeptal, co si pod tím mám představit?
Nie tam vonku, ale vonkajšiu IPv6. Tú verejnú IPv6 mám v zmluve, aj so spomenutým obmedzením ktoré sa dalo zrušiť veľmi elegantne.Ak by mal vonkajšiu IPv6, tak je za vodou.Pokud "tam venku" sežene IPv6![]()
Jako že ten router je tak dokonalý, že sice poskytuje do vnitřní sítě IPv6 rozsah, ale když ho začneš používat, tak tě nepustí ven? Vždyť na té vnitřní síti /64 může být asi 18 446 744 073 709 551 616 různých ipv6 adres. To ten router povolí jenom některé z nich?Kvalitný firmware v prenajatom routeri. Tak kvalitný, že chráni užívateľa pred internetom.Tú fixnú IPv6 adresu mi ale router od poskytovateľa nechcel propagovať do internetuJenom bych se zeptal, co si pod tím mám představit?
Měl jsem na mysli, že pokud by předřečník matata měl doma veřejnou ipv6 adresu, tak potom někde venku, až by se chtěl domů připojit, měl by mít také ipv6 adresu.Pokud "tam venku" sežene IPv6Nie tam vonku, ale vonkajšiu IPv6. Tú verejnú IPv6 mám v zmluve, aj so spomenutým obmedzením ktoré sa dalo zrušiť veľmi elegantne.![]()
Ten router vo východzej konfigurácii s aktívnymi Privacy Extensions schovával užívateľa za NAT, a nepropagoval verejnú adresu. Aby BFU na desktop neútočili boty.Privacy Extensions jsou vlastnost IPv6, která nemá s NATem nic společného. Navíc router na IPv6 síti asi těžko schovával uživatele za NAT. Na routeru je patrně firewall, který dovoluje uživatelům z vnitřní sítě navázání spojení ven, ale nedovoluje připojení zvenku dovnitř. Což je zcela normální nastavení. Pokud má ve vnitřní síti běžet nějaká služba dostupná zvenku, tak se ten přístup zvenku dovnitř logicky musí na firewallu povolit. A i kdyby byla úplně všechna spojení zvenku dovnitř povolena, tak navazování spojení na ip6 adresy, které se průběžně mění (privacy extension), není to pravé ořechové. Je patrně mnohem vhodnější použít nějakou ip6 adresu, která se v čase nemění.
tor
(na Androidu aplikace „Orbot“). Kompletní Tor Browser (tedy tor + upravený Firefox) není třeba.
/etc/tor/torrc
) připíšete:
HiddenServiceDir /var/lib/tor/nazev_adresare_se_sluzbou HiddenServicePort 22 120.0.0.1:2222 je číslo portu v síti Toru Řádek s
HidderServicePort
můžete zopakovat několikrát za sebou pro otevření více portů na jedné adrese. 127.0.0.1:22
je adresa, kam se klient (řídící protistrana) pomocí této služby na daném portu připojí. V tomto případě port 22 (typický port SSH) na tomto stroji.
/etc/init.d/tor restart
, resp. systemctl restart tor
)..onion
) se objeví po restartu v souboru /var/lib/tor/nazev_adresare_se_sluzbou/hostname
. Pokud ne, podívejte se do logu Toru.
ncat
(nebo jinou síťovou kočku s podporou SOCKS proxy serveru).
ssh -oProxyCommand="ncat --proxy-type socks5 --proxy 127.0.0.1:9050" vasehostname.onion
(doménu si upravde dle toho, co jste dostal od toru). Tím dostanete shell.
ssh(1)
. Pro kopírování souborů nahraďte ssh
příkazem sftp
(pro interaktiví spojení) nebo scp
(kopírování souborů).
Pokud Vás bude něco týkající se nastavení Toru zajímat, odpovězte. Pokud to bude kolem SSH (a grafického spojení, port forwardingu, …), založte nové vlákno diskuse, protože tam na spojení Tor už nemá prakticky žádný vliv.
Někde bych měl mít pár řádků, které si můžete dát do konfigurace, abyste nemusel pšát to s ProxyCommand
. Možná je pošlu v odpovědi.
Dost se za to přimlouvám.
Tiskni
Sdílej: