Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Ahoj konfero,
je tady někdo zkušený ohledně jádra? Mám problém sehnat distribuci fungující na starých VIA EPIA (5000 nebo 8000
). Mám k tomu hezký pasivní zdroje a fungovaly skvěle, ale nemůže zpětne najít (nejlépe DEBIAN) distribuci, která na tom nabootuje a pojede...
Poraďte děkuji.
TP
Řešení dotazu:
ale nemůže zpětne najít (nejlépe DEBIAN) distribuci, která na tom nabootuje a pojedeA jak se projevuje, že to nebootuje? (to je zase popis problému…) Pokud to „nenapíše nic“ tak potřebuješ tohle.
qemu-system-i386 -cpu 486 -cdrom debian-11.1.0-i386-netinst.iso
(zpráva se korektně vypíše, protože bug s grafickým režimem je již opraven).
Podpora CPU C3 byla z aktuálních jader vyhozená, takže žádná distribuce na tomto CPU nebude fungovat.Zdroj? Já myslel, že to implementuje skoro-kompletní 686, ale 686 se na tom provozovat nedalo, ale Debianí 486/586 kernel a libc by na tom měl jet. A nevygooglil jsem že by to vyhazovali. A jestli vyhodili grafiku… tipuju, že takový počítač stejně nikdo nechce kvůli grafice, ale jako nějaký servřík na sbírání dat a tak.
Debianí 486/586 kernel a libc by na tom měl jet.https://www.debian.org/releases/stable/i386/ch02s01.en.html#idm186 However, Debian GNU/Linux bullseye will not run on 586 (Pentium) or earlier processors. (Sám jsem nezkoušel.)
Jak říkám už si neškrtneš protože nový kernel už nemá podporu CPU co tam je.Kernel (kdy to odstranili? se teprve nedávno řešilo že by se odstranila 486) nebo jeho konfigurace v Debianu, která teda už cílí jenom na 686?
2.1.2.1. CPU Nearly all x86-based (IA-32) processors still in use in personal computers are supported. This also includes 32-bit AMD and VIA (former Cyrix) processors, and processors like the Athlon XP and Intel P4 Xeon. However, Debian GNU/Linux bullseye will not run on 586 (Pentium) or earlier processors.Takže podľa oficiálnej dokumentácie Debianu sú CPU od Via daným distrom podporované, a malo by to ísť.
No to mi moc nepomáháte. LOL
Nové distribuce to nepodporují, takže ani nenabotuju. Takže otázku jsem myslel opravdu tak, jestli taky někde leží nějaká distribuce, která se nabootuje na tom C3 (586) s nainstaluje...
Děkuji
TP
Nové distribuce to nepodporují, takže ani nenabotuju.Tak jsi to měl, omg, napsat do dotazu. I s konkrétní chybou.
Prosím, prosím osobní invektivy a hodnocení si nech od cesty.
Buď znáš radu, poradíš nebo neznáš, neporadíš. Jinak flame děláš ty, já nikoho neosočuji, zejména ne na konferenci, která slouží k dotazům.
Dík
$ cat /etc/debian_version 8.11 $ uname -a Linux router 3.16.0-10-586 #1 Debian 3.16.76-1 (2019-11-12) i586 GNU/Linux $ cat /proc/cpuinfo processor : 0 vendor_id : GenuineIntel cpu family : 5 model : 4 model name : Pentium MMX stepping : 3 cpu MHz : 133.125 fdiv_bug : no f00f_bug : yes coma_bug : no fpu : yes fpu_exception : yes cpuid level : 1 wp : yes flags : fpu vme de pse tsc msr mce cx8 mmx bugs : f00f itlb_multihit bogomips : 266.25 clflush size : 32 cache_alignment : 32 address sizes : 32 bits physical, 32 bits virtual power management:
Tiskni
Sdílej: