abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: emerge ignoruje use flagy

    30.7.2005 19:45 victor8 | skóre: 24 | blog: blog | Košice
    emerge ignoruje use flagy
    Přečteno: 394×
    Dobry den. Mam takyto problem:

    Po zmene nastavenia USE flagov v make.conf a emerge --depclean && emerge -vuND world mam rozdiely medzi USE flagmi definovanymi v make.conf a emerge info:

    make.conf
    CHOST="i686-pc-linux-gnu"
    CFLAGS="-march=athlon-xp -pipe -O2 -fomit-frame-pointer"
    CXXFLAGS="${CFLAGS}"GENTOO_MIRRORS="http://distfiles.gentoo.org http://www.ibiblio.org/pub/Linux/distributions/gentoo"
    SYNC="rsync://rsync.europe.gentoo.org/gentoo-portage"
    RSYNC_RETRIES="2"
    RSYNC_TIMEOUT=60
    LANG="sk_SK"
    MAKEOPTS="-j2"
    AUTOCLEAN="yes"
    FEATURES="sandbox buildpkg ccache distlocks autoaddcvs"
    CCACHE_SIZE="4G"
    PORTAGE_NICENESS="15"
    
    USE="berkdb imlib -kde -qt -arts mmx 3dnow sse X a52 aac aalib acl acpi alsa apache2 avi bash-completion bzip2
    cdparanoia cdr cups dga directfb divx4linux dv dvd dvdr dvdread encode exif fbcon ffmpeg flac foomatic gif gnome gphoto2 gpm gtk gtk2
    howl iconv ieee1394 ipv6 java javascript jikes kdeenablefinal kdexdeltas libwww lm_sensors maildir matroska mbox mime mng mpeg
    motif mp3 ncurses nls nocd ogg oggvorbis opengl pam pdflib png posix ppds quicktime readline samba scanner sdl sockets sox spell ssl svg
    svga symlink sysvipc tcpd truetype unicode usb vcd videos vorbis win32codecs wmv xine xml xml2 xmms xpm xv xvid zlib"
    
    LINGUAS="sk en"
    
    ALSA_CARDS="intel8x0"
    
    
    
    emerge info
    Portage 2.0.51.22-r2 (default-linux/x86/2005.0, gcc-3.3.5-20050130, glibc-2.3.5-r0, 2.6.12-gentoo-r6 i686)
    =================================================================
    System uname: 2.6.12-gentoo-r6 i686 AMD Athlon(tm) XP 2500+
    Gentoo Base System version 1.6.13
    dev-lang/python:     2.3.5
    sys-apps/sandbox:    1.2.11
    sys-devel/autoconf:  2.13, 2.59-r6
    sys-devel/automake:  1.4_p6, 1.5, 1.6.3, 1.7.9-r1, 1.8.5-r3, 1.9.5
    sys-devel/binutils:  2.15.92.0.2-r10
    sys-devel/libtool:   1.5.18-r1
    virtual/os-headers:  2.6.11-r2
    ACCEPT_KEYWORDS="x86"
    AUTOCLEAN="yes"
    CBUILD="i686-pc-linux-gnu"
    CFLAGS="-march=athlon-xp -pipe -O2 -fomit-frame-pointer"
    CHOST="i686-pc-linux-gnu"
    CONFIG_PROTECT="/etc /usr/kde/2/share/config /usr/kde/3/share/config /usr/share/config /var/qmail/control"
    CONFIG_PROTECT_MASK="/etc/gconf /etc/env.d"
    CXXFLAGS="-march=athlon-xp -pipe -O2 -fomit-frame-pointer"
    DISTDIR="/usr/portage/distfiles"
    FEATURES="autoaddcvs autoconfig buildpkg ccache distlocks sandbox sfperms strict"
    GENTOO_MIRRORS="http://distfiles.gentoo.org http://www.ibiblio.org/pub/Linux/distributions/gentoo"
    LANG="sk_SK"
    LINGUAS="sk en"
    MAKEOPTS="-j2"
    PKGDIR="/usr/portage/packages"
    PORTAGE_TMPDIR="/var/tmp"
    PORTDIR="/usr/portage"
    SYNC="rsync://rsync.europe.gentoo.org/gentoo-portage"
    USE="x86 3dnow X a52 aac aalib acl acpi alsa apache2 apm avi bash-completion berkdb bitmap-fonts bzip2 cdparanoia cdr crypt cups curl
    dga directfb divx4linux dv dvd dvdr dvdread eds emboss encode esd exif fam fbcon ffmpeg flac foomatic foomaticdb fortran gd gdbm gif
    gnome gphoto2 gpm gstreamer gtk gtk2 howl iconv ieee1394 imagemagick imlib ipv6 java javascript jikes jpeg kdeenablefinal
    kdexdeltas libg++ libwww lm_sensors mad maildir matroska mbox mikmod mime mmx mng motif mozilla mp3 mpeg ncurses nls nocd ogg
    oggvorbis opengl oss pam pdflib perl png posix ppds python quicktime readline samba scanner sdl slang sockets sox spell sse ssl svg
    svga symlink sysvipc tcpd tiff truetype truetype-fonts type1-fonts unicode usb vcd videos vorbis win32codecs wmv xine xml xml2
    xmms xpm xv xvid zlib linguas_sk linguas_en userland_GNU kernel_linux elibc_glibc"
    Unset:  ASFLAGS, CTARGET, LC_ALL, LDFLAGS, PORTDIR_OVERLAY
    
    
    Konkretne sa jedna napr. o USE flag mozilla, ktory som predtym nastaveny mal a teraz som ho vymazal, avsak napr. emerge -pv evolution vypise:
    [ebuild   R   ] mail-client/evolution-2.2.3-r2  +crypt -dbus -debug -doc +gstreamer +ipv6 -kerberos -krb4 -ldap -mono +mozilla 
    -nntp -pda +spell +ssl -static 0 kB
    Nevie niekto, co sposobuje toto spravanie?

    Dalej mam problem s package.use. Mam v nom definovane toto:
    app-misc/mc -X
    dev-libs/DirectFB sysfs
    media-gfx/gimp gimpprint
    media-gfx/sane-frontends gimp
    media-libs/xine-lib nvidia
    media-video/mplayer 3dnowext
    media-video/mplayer dts
    media-video/mplayer mmxext
    media-video/mplayer nvidia
    media-video/mplayer real
    net-libs/gecko-sdk mozsvg
    net-print/hplip qt
    sys-libs/glibc userlocales
    www-client/links -X
    www-client/mozilla-firefox mozsvg
    
    Napr. taky emerge -pv hplip vypise:
    [ebuild   R   ] net-print/hplip-0.9.3  +X +cups +foomaticdb +ppds +qt +scanner -snmp +usb 0 kB
    cize robi co ma(+qt, hoci v make.conf je -qt), ale emerge -pv mplayer vypise:
    [ebuild   R   ] media-video/mplayer-1.0_pre6-r4  -3dfx +3dnow -3dnowext* +X +aalib +alsa (-altivec) -arts +avi -bidi +cdparanoia -debug
    +dga +directfb +divx4linux -doc -dts +dv -dvb +dvd +dvdread -edl +encode +esd +fbcon -ggi +gif +gtk -i8x0 +ipv6 -jack -joystick +jpeg
    -libcaca -lirc -live -lzo +mad +matroska -matrox +mmx -mmxext* +mpeg -mythtv -nas +nls -nvidia +oggvorbis +opengl +oss +png +real -rtc
    +samba +sdl +sse -sse2 +svga -tga -theora +truetype -v4l -v4l2 -xanim -xinerama +xmms +xv +xvid -xvmc 0 kB
    cize USE flagy 3dnowext, mmxext, nvidia, dts su vypnute, zapnuty je len flag real.

    Uz naozaj neviem, kde moze byt chyba. Diskusie na ABCLinuxu som uz preliezol, ale bez vysledku.

    Odpovědi

    Luboš Doležel (Doli) avatar 30.7.2005 20:26 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: emerge ignoruje use flagy
    Jenom střílím, ale neměly by být všechny USE flagy pro jeden balíček na jednom řádku? Protože to vypadá, že to bere jen ten poslední řádek s mplayerem...
    30.7.2005 20:37 victor8 | skóre: 24 | blog: blog | Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: emerge ignoruje use flagy
    Dakujem. Skusil som ich dat na jeden riadok a funguje to.
    DjAARA avatar 30.7.2005 20:31 DjAARA | skóre: 32 | Praha|Náklo|Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: emerge ignoruje use flagy
    V package.use bych rekl, ze use flagy se pisou vsechny na jeden radek. V pripade vicero vyskytu je pouzit posledni - tedy use v pripade mplayeru pouze real. To ze se Evolution porad kompiluje s flagem mozilla bych videl na to, ze ho nejspis ma nekde prednastaven jako default. Tudiz do package.use dat -mozilla.
    30.7.2005 20:44 victor8 | skóre: 24 | blog: blog | Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: emerge ignoruje use flagy
    -mozilla som pridal, uz to funguje. Az teraz som objavil /usr/portage/profiles/default-linux/x86/make.defaults - skoda, ze som o nom nevedel skor...
    30.7.2005 20:32 spectrum | skóre: 29 | blog: spectrumblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: emerge ignoruje use flagy
    ad evolution a mozilla: emerge info vam napsal ze mozillu bude kompilovat, takze se portage chova dle ocekavani, pokud mozillu nechcete pro vsechny napiste to do make conf "-mozilla" nebo do USE="-mozilla" pred emerge evolution nebo ... Krome vasich voleb v make.conf se pouzivaji i nejake defaultni dle vychoziho nastaveni systemu, vy to muzete v make.conf pouze nahradit svymi vlastnimi...
    ad mplayer - zas dle ocekavani, v package use pokud mate media-video/mplayer vicekrat tak se bere pouze posledni volba, pokud jich chcete urcit vice, tak se to pise na jeden radek: napr.: media-video/mplayer real nvidia dts atd....
    Vic jsem to nezkoumal a celkem s Gentoo linuxem zacinam, ale rekl bych, ze jsou chyby tady. Doporucil bych vice procist howto na gentoo.org a kouknou treba na vyborny clanek o gentoo na root.cz.
    30.7.2005 20:53 victor8 | skóre: 24 | blog: blog | Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: emerge ignoruje use flagy
    Dakujem vsetkym za pomoc. Riesenie je jednoduche:

    1. nezabudat, ze existuje aj /usr/portage/profiles/default-linux/x86/make.defaults

    2. v package.use treba dat vsetky USE flagy na jeden riadok
    30.7.2005 21:28 spectrum | skóre: 29 | blog: spectrumblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: emerge ignoruje use flagy
    Na soubor /usr/portage/profiles/default-linux/x86/make.defaults ale pozor. Rek bych, ze se bude pri aktualizaci sam prepisovat ... Veskera globalni nastaveni by se mela delat do /etc/make.conf
    30.7.2005 22:02 victor8 | skóre: 24 | blog: blog | Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: emerge ignoruje use flagy
    Dakujem za postreh.Este jedna otazocka:

    Da sa nastavit, aby pri kompilacii mplayeru bola pouzita premenna LINGUAS="en" inac ako LINGUAS="en" emerge mplayer? Mam na mysli nejake nastavenie, aby sa mi vzdy po emerge world neskompiloval mplayer opat s LINGUAS="en"
    17.8.2006 15:27 newman | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: emerge ignoruje use flagy
    dej LINGUAS="cs" do /etc/make.conf
    17.8.2006 15:34 victor8 | skóre: 24 | blog: blog | Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: emerge ignoruje use flagy
    No ono ja mam LINGUAS="sk" v /etc/make.conf, ja som len chcel, aby mplayer sa mi skompiloval s LINGUAS="en" automaticky aj pri update. Skratka som potreboval nieco ako je /etc/portage/package.use pre use flagy. Ale teraz je to uz jedno, odkedy mplayer pouziva gtk2 dialogy, nemam so slovencinou problem :-)
    22.11.2006 15:25 newman | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: emerge ignoruje use flagy
    pouzij USE flag linguas_en v /etc/portage/package.use u mplayeru

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.