Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
V Mozille (rozuměj prohlížeči/ích) již poměrně dlouho existuje funkce zvaná prefetching. Umožňuje prohlížeči využít dobu nečinnosti k načtení stránek, které uživatel v budoucnu pravděpodobně navštíví. Že je to funkce poněkud kontroverzní, se začalo proslýchat až poté, co Google přišel s Web Acceleratorem. Má Google kvůli 'prefetchingu' problémy?
Tiskni
Sdílej:
v dnešní době pevných linek ...ach jo, proč tolik lidí žije mimo realitu? - "doba modemová" rozhodně ještě nepominula
Předpokládám, že "dobou modemovou" myslíte klasický dial-up a ne například ADSL.ano, primárně klasický dial-up s 56k modemem, ona je totiž ještě stále hluboká doba modemová, ADSL není dostupné zdaleka všude - ale proč bych ho neměl počítat, případně níže zmíněné GPRS?
Ale datově omezený tarif u dial-upu neznám, spíše u ADSL, ale i ty nejvíce zafupované (od slova FUP) mají limit kolem 1GB za týden, což prefetching těžko překoná.mno, tak jsem se podíval na ceník GTS, DSL v nejlevnější variantě má limit 2 GB měsíčně, tedy ani ne 512 MB na týden, obvykle na tom nevisí jen jeden počítač ... ale to nemá smysl počítat; říct, že prefetching něco těžko překoná (může to být ta poslední kapka) je zhruba tak jako že nemá cenu šetřit pásmo Squidem, když má výtěžnost nanejvýše kolem 20% :-/
ano, primárně klasický dial-up s 56k modemem, ona je totiž ještě stále hluboká doba modemová, ADSL není dostupné zdaleka všude - ale proč bych ho neměl počítat, případně níže zmíněné GPRS?To byla jenom technická poznámka, že jak dial-up, tak ADSL používají modem, ale jinak jsou obě připojení o něčem jiném, proto by bylo lepší psát hluboká doba dial-upu. S tristním stavem připojení v ČR souhlasím. Ale vývojáři mozilly nejspíš žijí v internetově rozvinutějších oblastech, a proto je asi nenapadne myslet na zafupovaná připojení někde v Česku. Já už naštěstí pevnou linku zrušil a používám wifi. I když bych byl raději připojen přes drát, tak kabelovky tu nejsou a ADSL při rovnocenných podmínkách by mě vyšlo třikrát až čtyřikrát dráž, nemluvě o limitech, které teď nemám. Proto taky nemám zkušenosti s používáním datově omezeného připojení.
<link rel="prefetch" href="/images/big.jpeg">
. Nemáte s tím někdo více zkušeností?
Rozhodně to není dobrá zpráva pro majitele připojení, kde se platí za cenu, typicky GRPS. Jinak souhlasím s Beryskem, pro rychlá připojení je to k ničemu, ale zase na druhou stranu to IMHO neublíží.