Ministerstvo průmyslu a obchodu propaguje Microsoft. Ten ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu spouští AI National Skilling Plan v ČR. "Iniciativa Microsoftu přináší konkrétní a praktickou podporu právě tam, kde ji nejvíc potřebujeme – do škol, firem i veřejné správy.", říká ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček.
Jste český ISP? Vyplněním krátkého dotazníku můžete pomoci nasměrovat vývoj nové generace routerů Turris Omnia [𝕏].
Celkové tržby společnosti Canonical za rok 2024 byly 292 milionů dolarů (pdf). Za rok 2023 to bylo 251 milionů dolarů.
Byla vydána verze 1.88.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Distribuce Tails specializující se ochranu online soukromí uživatele byla vydána ve verzi 6.17. Mimo jiné aktualizuje Tor Browser (14.5.4) a opravuje několik chyb.
Ubuntu nově pro testování nových verzí vydává měsíční snapshoty. Dnes vyšel 2. snapshot Ubuntu 25.10 (Questing Quokka).
Město Lyon posiluje svou digitální suverenitu a postupně nahrazuje software od společnosti Microsoft bezplatnými alternativami, zejména OnlyOffice pro kancelářské aplikace a Linux a PostgreSQL pro systémy a databáze.
Evropská občanská iniciativa Stop Destroying Videogames se snaží o to, aby vydavatelé, kteří spotřebitelům v Evropské unii prodávají videohry nebo na ně udělují licence, měli povinnost tyto hry ponechat ve funkčním (hratelném) stavu i po ukončení podpory ze své strany. Podpořit podpisem tuto iniciativu můžete v Systému pro online sběr podpisů.
Mozilla oficiálně ukončila svůj již několik let mrtvý projekt DeepSpeech pro převod řeči na text.
Krátce po oficiálním oznámení forku X.Org Xserveru s názvem XLibre Xserver byl ve Fedoře předložen návrh, aby byl X.Org Xserver nahrazen tímto XLibre Xserverem. Po krátké ale intenzivní diskusi byl návrh stažen.
Server DSL.sk, odvolávajúc sa na Phoronix, píše: "Procesory Ryzen od AMD majú nepríjemný problém, keď používanie Linuxu na počítačoch s týmto procesorom pri niektorých typoch záťaže vyúsťuje do chýb neoprávneného prístupu do pamäte."
Tiskni
Sdílej:
Nejlevnější Intelí osmijádro je pořád o 3000 Kč dražší než Ryzen 7 1800XNebylo by zajímavější řešit, jaký to má výkon, než kolik to má jader?
Ryzeny navíc podporují ECC pamětiMožná. Občas.
Počet jader a výkon spolu v době, kdy se vývojáři naučili psát solidně paralelní algoritmy docela koreluje. Dále pak na CPU s více fyzickými jádry můžu spustit více singlethread úloh vedle sebe - zrovna tohle leckdy využívám. Kdyby tě zajímala nějaká tvrdá data, mrkni třeba sem: Intel Core i7 7820X Linux Benchmarks.Nejlevnější Intelí osmijádro je pořád o 3000 Kč dražší než Ryzen 7 1800XNebylo by zajímavější řešit, jaký to má výkon, než kolik to má jader?
Z té diskuse se zdá, že pokud to výrobce desky umožní zapnout v BIOSu, bude ECC na právě prodávaných Ryzenech fungovat.Ryzeny navíc podporují ECC pamětiMožná. Občas.
v době, kdy se vývojáři naučili psát solidně paralelní algoritmyTak to me pobavilo, to bylo kdy? :)
Počet jader a výkon spolu v době, kdy se vývojáři naučili psát solidně paralelní algoritmy docela koreluje.Ne. Například dvoujádrový Atom vs. i5-4570T nebo osmijádrový AMD FX-8150 vs. i7-5960X.
A velikost a asociativita cache a predikce skoků a detekce smyček a inteligence out-of-order execution a ...A nelze náhodou tohle všechno přijatelně aproximovat hodnotou IPC? Kdybych v tvém směru uvažování pokračoval, došel bych k závěru, že porovnat mezi sebou mohu jen dva technicky identické procesory...
AMD mi vždycky způsobovaly pády... Nesmyslné procesory, co se přehřívají, sekají a mají ho*no a né výkonNjn, když s tím neumíte, tak na to nesahejte. Pro nás ostatní, komu stačí stejný výkon bez příplatku za nápis "intel", je AMD zcela vyhovující.
AMD mi vždycky způsobovaly pády... Nesmyslné procesory, co se přehřívají, sekají a mají ho*no a né výkon.AMD když se přehřeje tak se kousne. Na rozdíl od Intela, který se podivně podtaktuje a běží přerušovaně a tváří se, že se nic neděje, takže to může Intel cpát špatnou pastou a vybavovat poddimenzovanými chladiči. Ještě jsem neviděl Intel v zátěži nepodtaktovaný. Proto mají AMDčka větší chladiče (i výkon).
Profíka zajímá hlavně stabilitaA proto ho taky zajímá mimo jiné podpora ECC nebo způsob přenosu tepla z čipu na chladič.
Ne, to by mělo zajímat toho, co ten pracovní nástroj navrhujeA to není profík?
AMD jsem měl asi 3ks a padalo to 2x denně.Když s tím neumíte, tak na to nesahejte.
Aha ono j AMD takové heblo, že je k tomu zapotřebí nějaké speciální zacházení?No právě že není, takže heblo budete spíš vy.
Hlavně si to nejspíš vymejšlí, IMHO jasnej troll/fanboj.AMD jsem měl asi 3ks a padalo to 2x denně.Když s tím neumíte, tak na to nesahejte.
Je lepšie obecne nedávať diskusiu na tieto témy. Pretože vždy sa najde osoba ktorá bude skalopevne tvrdiť, že len jeden výrobca je najlepši. Ostatní sú nič a nemajú vôbec existovať.
Je toto tvoje videnie sveta ?
AMD mi vždycky způsobovaly pády...Tak to máš něco rozbité.
Ono je zabugovane uplne vsude vsechno, nikde se drasticky nestiha, nejaka test coverage?Nedavno jsem se videl nejakou prednasku o testovani pri vyvoji procesoru. Hlavni pointa byla v tom, ze pri testech procesoru (vcetne simulaci) narazi na fyzikalni omezeni. Kdyz ti to jede na 4+ GHz, tak verim, ze se to blbe validuje. Resi to tak, ze neustale kopiruji uz jednou otestovane moduly a modli se, ze to bude fungovat.