Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Každého uživatele by mělo zajímat, zda má jeho mobilní telefon s Androidem skutečně záplatován všechny v posledních letech nalezené zranitelnosti, včetně asi nejhorší z nich, zranitelnosti Stagefright (zprávička). Společnost NowSecure proto vytvořila užitečný nástroj, Android Vulnerability Test Suite (VTS), který může uživatelům oskenovat jejich Andoid zařízení na 22 známých zranitelností včetně Stagefright. Aplikace je dostupná přes Google Play a její zdrojové kódy jsou umístěné na GitHubu. [CSIRT.CZ]
Tiskni
Sdílej:
a telefon mám na telefonování v krizových situacíchTakže není permanentně offline, ne? (proč máš potom smartphone s Androidem?)
Takže není permanentně offline, ne?
Co když krizová situace ještě nenastala?
(proč máš potom smartphone s Androidem?)
Protože za budík zatím nemám náhradu a děsí mě kvalita dumbphonů – experimentovat se mi nechce.
Koupil jsi si telefon, který umožňuje přístup na net, zastat lehké focení, navigovat s aktuálním dopravním infem, vyhledávat spoje, vyřizovat maily, poslech hudby a spousty radií apod.To jsem si myslel taky. Pak jsem zjistil, že to neustále komunikuje s velkým bratrem, pak mi tam FSF našlo backdoor a pak se v tom objevily dva zerodaye zneužitelné pouhým posláním MMSky a výrobce se rozhodl, že je neopraví, a současně neexistuje workaround, protože systém neumí nastavit jinou aplikaci na handlování MMS. Takže tam má roota každé script-kiddie, které si stáhne Stagefright a zjistí si moje telefonní číslo, tedy by takové kiddie mělo i ty mé fotky, maily, logy z navigace a vzhledem k tomu, že to nemá hardwarově odpojitelný mikrofon a vevnitř je to tak nahňahňané, že se do toho bojím pájet, tak i ambient sound. K čemu je takový telefon?
To, že si koupíš nějaký telefon bez supportu je tvůj problém.A jak se koupí telefon se supportem? Půjdu do Samsungu, vypláznu sto mega, a budu mít support?
A pokud si ho teda koupíš a neřešíš to vlastní silou - alternativníma romkama, tak opět nevím, na co si stěžuješ?Nejde (bloby).
Opravdu? Podle tohodle se nezdá, že by nešlo.Tak třeba z toho posledního:
What does not work: wifi, GSM, Bugs in QWERTY hardware key layout„Podporu“ od XDA-Developers jsem nepochopil. Většinou funguje tak, že se z nějakého Rapidshare stáhne binárka bez zdrojáků a dokumentace a někam se plácne. Ne, takhle by prostě systém vypadat neměl.
Tak třeba z toho posledního:Nečetl jsem detaily, ale s trochou (no... trochou víc) snahy by se to jistě i s bloby zprovoznit dalo. Portovat kernel není sranda, ale dá se to. Otázka je, jestli to za takovou snahu stojí...What does not work: wifi, GSM, Bugs in QWERTY hardware key layout
„Podporu“ od XDA-Developers jsem nepochopil. Většinou funguje tak, že se z nějakého Rapidshare stáhne binárka bez zdrojáků a dokumentace a někam se plácne. Ne, takhle by prostě systém vypadat neměl.Platí víceméně pravidlo, že pro smartphony s širokou podporou komunity na XDA nevznikají jen no-name anonymní ROMky s potenciálním malware, ale i neoficiální porty velkých projektů jako CM (a další) s veřejně dostupnými zdrojáky. Rozhodně nenabádám k tomu instalovat kdejaký image bez dostupných zdrojáků.
Mě by spíš zajímalo k čemu to lidem je, když je to maximálně jen vystraší protože zjistí že jejich android je děravý jak cedník a aktualizace nikde neboť výrobce na takovou povinnost pěkně z výšky s*re, poněvadž peníze už za zařízení dostal.
Každého uživatele by mělo zajímat, zda má jeho mobilní telefon s Androidem...
A co uživatelé, co telefon s Androidem nemají?