Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Každého uživatele by mělo zajímat, zda má jeho mobilní telefon s Androidem skutečně záplatován všechny v posledních letech nalezené zranitelnosti, včetně asi nejhorší z nich, zranitelnosti Stagefright (zprávička). Společnost NowSecure proto vytvořila užitečný nástroj, Android Vulnerability Test Suite (VTS), který může uživatelům oskenovat jejich Andoid zařízení na 22 známých zranitelností včetně Stagefright. Aplikace je dostupná přes Google Play a její zdrojové kódy jsou umístěné na GitHubu. [CSIRT.CZ]
Tiskni
Sdílej:
a telefon mám na telefonování v krizových situacíchTakže není permanentně offline, ne? (proč máš potom smartphone s Androidem?)
Takže není permanentně offline, ne?
Co když krizová situace ještě nenastala?
(proč máš potom smartphone s Androidem?)
Protože za budík zatím nemám náhradu a děsí mě kvalita dumbphonů – experimentovat se mi nechce.
Koupil jsi si telefon, který umožňuje přístup na net, zastat lehké focení, navigovat s aktuálním dopravním infem, vyhledávat spoje, vyřizovat maily, poslech hudby a spousty radií apod.To jsem si myslel taky. Pak jsem zjistil, že to neustále komunikuje s velkým bratrem, pak mi tam FSF našlo backdoor a pak se v tom objevily dva zerodaye zneužitelné pouhým posláním MMSky a výrobce se rozhodl, že je neopraví, a současně neexistuje workaround, protože systém neumí nastavit jinou aplikaci na handlování MMS. Takže tam má roota každé script-kiddie, které si stáhne Stagefright a zjistí si moje telefonní číslo, tedy by takové kiddie mělo i ty mé fotky, maily, logy z navigace a vzhledem k tomu, že to nemá hardwarově odpojitelný mikrofon a vevnitř je to tak nahňahňané, že se do toho bojím pájet, tak i ambient sound. K čemu je takový telefon?
To, že si koupíš nějaký telefon bez supportu je tvůj problém.A jak se koupí telefon se supportem? Půjdu do Samsungu, vypláznu sto mega, a budu mít support?
A pokud si ho teda koupíš a neřešíš to vlastní silou - alternativníma romkama, tak opět nevím, na co si stěžuješ?Nejde (bloby).
Opravdu? Podle tohodle se nezdá, že by nešlo.Tak třeba z toho posledního:
What does not work: wifi, GSM, Bugs in QWERTY hardware key layout„Podporu“ od XDA-Developers jsem nepochopil. Většinou funguje tak, že se z nějakého Rapidshare stáhne binárka bez zdrojáků a dokumentace a někam se plácne. Ne, takhle by prostě systém vypadat neměl.
Tak třeba z toho posledního:Nečetl jsem detaily, ale s trochou (no... trochou víc) snahy by se to jistě i s bloby zprovoznit dalo. Portovat kernel není sranda, ale dá se to. Otázka je, jestli to za takovou snahu stojí...What does not work: wifi, GSM, Bugs in QWERTY hardware key layout
„Podporu“ od XDA-Developers jsem nepochopil. Většinou funguje tak, že se z nějakého Rapidshare stáhne binárka bez zdrojáků a dokumentace a někam se plácne. Ne, takhle by prostě systém vypadat neměl.Platí víceméně pravidlo, že pro smartphony s širokou podporou komunity na XDA nevznikají jen no-name anonymní ROMky s potenciálním malware, ale i neoficiální porty velkých projektů jako CM (a další) s veřejně dostupnými zdrojáky. Rozhodně nenabádám k tomu instalovat kdejaký image bez dostupných zdrojáků.
Mě by spíš zajímalo k čemu to lidem je, když je to maximálně jen vystraší protože zjistí že jejich android je děravý jak cedník a aktualizace nikde neboť výrobce na takovou povinnost pěkně z výšky s*re, poněvadž peníze už za zařízení dostal.
Každého uživatele by mělo zajímat, zda má jeho mobilní telefon s Androidem...
A co uživatelé, co telefon s Androidem nemají?